Makseraskused

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Makseraskused

22 Mai 2018, 07:29

Tere!

Seoses abikaasa ajutise töövõimekuse tõttu, sattusin kohustuste tasumisega hätta. Tänaseks päevaks ületavad minu igakuised tagasimaksed, sissetuleku summa. Olen võla usaldajatega proovinud sõlmida erinevaid kokkuleppeid, kuid need on olnud ajutised ja minu olukorda süvendanud. Mul on olemas piisav sissetulek ja enamuste kohustuste jäägid ei ole väga suured, ning suudaksin neid ükshaaval likvideerida. Kahjuks sellist võimalust laenuandjad ei aktsepteeri ja maksmata jäänud kuumaksetelt tiksuvad viivised ja paar asja on ka juba inkassos. Olen uurinud eraisiku pankroti kohta ja võlgade ümberkirjutamist. Samas ei saa ma ennast täielikult maksejõuetuks kuulutada, sest osaliselt püüan kõiki kohustusi täita. Kas on mõni võimalus, mis aitaks mul niiöelda kohustused peatada, et ei tekiks juurde viiviseid ja asi ei läheks üle inkassosse. See lahendus võimaldaks mul hakata kõiki kohustusi täies ulatuses kiirelt tagasi maksma. Ma ei soovi midagi vähendada ega kustutada vaid lihtsalt seda, et saaksin väiksemad kohustused kiirelt tasutud.

Ette tänades

Re: Makseraskused

29 Mai 2018, 08:53

Tere,

Teie kirjeldatud olukorras tundub mõistlikem siiski võlgade ümberkujundamine. Siiski ei saa välistada ka muid kokkuleppeid. Pankrotti võiks kaaluda alles kõige viimasena, kuna on kulukas ja aeganõudev protsess. Siiski soovitan asja arutada proffesionaalse võlanõustajaga, anda talle täielik ülevaade oma kohustustest ning tasumisvõimalusteest ja jõuda koos sobiva lahenduseni. Selleks võiksite ühendust võtta Eesti Võlanõustajate Liiduga ja uurida nõustamisvõimalusi Teie elukohas. Paljudel juhtudel on tegemist tasuta teenusega. Võlanõustajate asukohad on leitavad veebilehel http://www.evnl.ee/noustajad

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta