Tere!

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tere!

14 Dets 2018, 09:13

Tekkis nüüd selline küsimus. Olen ettevõttes osanik ning olen ka eraisikuliselt võlglane. Kohtutäiturid on nüüd pannud minu osakutele ettevõttes peale keelumärke. Teine osanik soovib ära osta minu osakud, et keelumärge ettevõttelt maha võtta. Küsimus on nüüd selles, et mis sammu peaksime esimesena selleks tegema? Kas pöörduma notarisse esimesene, kus vormistada osakute ostu müügi leping ja siis raha kandma otse kohtutäiturile? Või siis ennem maksma kohtutäiturile ja siis alles vormistama ostu müügilepingu notaris? Hetkel on meil suur segadus selles osas, et mis järjekorras ja kuidas peaksime tegutsema, et teine osanik saaks minu osakud ära osta.

Re: Tere!

21 Dets 2018, 21:49

Tere,

Kui kohtutäitur on arestinud mistahes varad, tuleb Teil esmalt saavutada kokkulepe kohtutäituriga. Tavapäraselt müüb kohtutäitur tulenevalt Täitemenetluse seadustikust, arestitud varad enampakkumisel.
Siiski Täitemenetluse seadustiku § 102 lg 1 kohaselt võib kohtutäitur võlgniku avalduse alusel ja sissenõudja nõusolekul lubada võlgnikul endal müüa arestitud asja kohtutäituri kontrolli all.
Seega tuleb esmalt teha kohtutäiturile vastav avaldus.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta