Nõude suurenemine viiviste tõttu

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Apr 2020, 20:11

Nõude suurenemine viiviste tõttu

22 Apr 2020, 20:17

Tervist.

2011 aastal kohtu mõisteti kohtu poolt välja summa. Nüüd sai asi klaaritud, läbi kohtutäituri ja ilmselt 10x summa algsest võlgnevusest. Kuid kohe pärast võla tasumist laekus kohtutäiturilt kiri: nõude suurenemine viivise tõttu. Koos kohtutõituri tasuga ca 2/3 sellest summast mis kohtu poolt välja mõisteti. Selgituseks on kirjas: Nõude sisu on võlg, menetluskulud ja viivis xx.xx.11 seisuga. Nõudele lisandub viivis kuni põhinõude täitmiseni. On selline asi seaduslik? Toonitan veelkord: kohtu poolt välja mõistetud summa on täies mahus makstud kohtutäiturile.

Tänan ette abi eest

Postitusi: 1518
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Nõude suurenemine viiviste tõttu

27 Apr 2020, 09:24

Tere

Kuna kohtutäitur saab täita vaid kohtuotsuse resolutsioonis märgitud nõudeid, soovitan veelkord üle vaadata otsus. Seejuures pöörata tähelepanu, kas menetluskulud on pandud Teie kanda ja kui, siis millises summas. Kas kohtuotsusesse on märgitud, et nõudele lisandub viivis selle kohase täitmiseni. Täitemenetluses vaadake, kas kohtutäitur on pidanud kinni ka kohtutäituri tasu.
Kui kohtuotsusesse eeltoodut märgitud ei ole, puudub alus täitemenetluseks. Kui kohtutäitur on jooksvalt ka kohtutäituri tasu saanud, puudub nõue ka selles osas. Sellisel juhul tuleks esmalt teha kohtutäiturile vaie, kui see ei anna tulemusi, pöörduda kohtusse.
Kui vajate abi kohtuotsuse tõlgendamisel, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta