Arestitud pangakonto ja puhkusetasu laekumine kontole

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Arestitud pangakonto ja puhkusetasu laekumine kontole

01 Dets 2011, 09:46

Tere !
Esitan küsimuse arestitud pangakonto kohta.
Kui on mul pangakonto arestitud elatusmiinimu suuruses ja mulle laekub kontole puhkusetasu, see on arvatavasti ju uue kuu eest, siis läheb see ju automaatselt kohtutäiturile.
Mida ma pean tegema, et saaksin selle puhkuseraha siis ikkagi järgneva kuu eest kätte, elatusmiinimumi osas ?

Re: Arestitud pangakonto ja puhkusetasu laekumine kontole

02 Dets 2011, 16:26

Kohtutäitur lähtub seadusest ja antud juhul on see Teie jaoks probleem. Kogu summa, mis laekub üle miinimumtöötasu, läheb Teie kohustuste ja võlgnevuste katteks. Teil tuleks vahetult pöörduda kohtutäituri poole ja selgitada kujunenud olukorda, sest peale kinnipidamisi ei jää Teil järgnevaks kuuks elatusvahendeid. Selline olukord oleks aga omakorda seadusevastane. Lisaks vahetule täituriga suhtlemisele koostage täiturile kirjalik taotlus.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta