Mida teha, kui mulle ollakse võlgu?

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Mida teha, kui mulle ollakse võlgu?

07 Dets 2011, 20:55

Tere!
Aasta tagasi meid koondati. Meile ei makstud koondamishüvitist ega töötasu kahe kuu eest. Oleme pöördunud töövaidluskomisjoni, saime otsuse, kus komisjon kohustab tööandjal kõik välja maksta. Viisime otsususe kohtutäiturile ja sellega kõik lõppes. Kohtutäitur pole meid siiani aidanud. AS tegutseb edasi .Mida teha ja kuhu pöörduda, et saaks enda raha kätte?

Re: Mida teha, kui mulle ollakse võlgu?

11 Dets 2011, 16:38

Olete toiminud selliselt, nagu otsuse täitmise saavutamiseks peab toimima. Eestis ei ole aktsepteeritud jõulised, kuid ebaseaduslikud võtted võlgade väljanõudmiseks. Te peaksite pöörduma kirjaliku taotlusega täituri poole, et täitur selgitaks, miks ta ei ole suutnud töövaidluskomisjoni otsust täita. Kui Teid täituri vastus ei rahulda ja sellest ilmnevad täituri tegevuse puudujäägid, siis tuleks Teil pöörduda kaebusega justiitsministeeriumisse. Täitmise tagamiseks võib täitur arestida firma pangaarved nõutava summa ulatuses või rahaliste vahendite puudumisel arestida võlgniku vara. Kui on tegutsev aktsiaselts, siis on väheusutav, et sellel firmal puudub raha või vara. Kindlasti on Teil vaja teha koostööd täituriga, aga samas ka nõuda, et täitur kasutaks kõiki seadusega antud võimalusi töövaidluskomisjoni otsuse täitmiseks.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta