Kohtutäituri nõuded.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtutäituri nõuded.

07 Veebr 2012, 13:50

Tere!
Minul mure selline. Asutasin oma firma ja võtsin tööle lisaks üha töölise. Nüüd aga saatis kohtutäitur mulle kirja, et ma pean kinni pidama selle isiku palgast teatud summa kuna tal on võlgnevus politsei ees. See noormees käis asja uurimas, et mis võlg see siis selline on. Tuli ilmsiks et aastaid tagasi oli tal maksmata jäänud mingi liiklustrahv ja see pidi olema ka aegunud, kuid kohtutäitur ütles et tema nõuab oma kulusid ikkagi. Minul aga küsimus selline et kas ma olen kohustatud selle inimese palgast üldse kinni pidama seda summat, kui ta niigi saab ainult miinimumpalka. Ma väga tänan kui saate mind selle küsimusega aidata, sest ise ei tea neid seadusi nii hästi ja ei tahaks kellegi teise pärast ka neid rikkuma hakata.

Re: Kohtutäituri nõuded.

09 Veebr 2012, 19:05

Kohtutäituri korralduse töötaja palgast kinnipidamiseks on tööandjale kohustuslikud. Töötasu arestimise akt kehtib nii kaua, kui kohtutäitur ei ole seda ise muutnud või tühistanud. Kinnipidamise kohustuse mittetäitmise eest on kohtutäituril võimalik määrata tööandjale sunniraha ja nõuda see hiljem tööandjalt sisse. Esmakordsel määramisel ei ole sunniraha väiksem kui 192 eurot ega suurem kui 767 eurot, korduval sunniraha määramisel ei ole sunniraha suurem kui 1917 eurot. Kohtutäituril on õigus ka aegunud trahvi menetluses nõuda võlgnikult menetlusega seotud kulud, kõigepealt täitemenetluse algatamise tasu, täitekulusid ning juhul, kui trahvinõue oli mingil määral rahuldatud, siis proportsionaalselt sissenõudja rahuldatud osale ka oma kohtutäituri põhitasu osa. Võlgniku töötasu ei kuulu arestimisele kui see ei ületa miinimumpalka. Seega, praegu ei pea Te kinnipidamisi teostama, kuid peate selle põhjusest teatama kohtutäiturile. Edaspidi, kui võlgniku palk kasvab, tuleb hakata kinnipidamisi siiski teostama.


Vastas Oksana Kutšmei

Vasta