Algatatud täitemenetlus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Algatatud täitemenetlus

11 Veebr 2011, 19:53

Tere,

pöördun Teie poole murega, et minu vastu algatass kohutäitur menetluse 31.01.2011 ja keelumärke pani kohtutäitur juba majale peale 03.02.2011. Et kohtutäitur minule kirja koju oli saatnud, sain teada oma isa käest, kes lubas mulle saata ka need paberid minule ( elan ise UK-s ja seepärast ka kirjad saan kätte juba nädal hiljem ) Frima, kes nõude esitas kohtutäiturile, võttis avalduse küll tagasi minuga kokkuleppel ( hilinesin firmale pooleteist kuu jooksul kuu makse kuna elasin läbi auto avarii , kuid maksud sain neile tagant järgi makstud ja seepärast nad ka avalduse tagasi võtsid) kuid kohtutäitur esitas minule arve ca üle 7000.- eek arve. Kohtutäiturile kirjutades, sain teada ma küll summa, kuid kas ei peaks mul olema võimalus kohtutäituri poolt täitemenetluse algus tasu. Vaid lajatati kohe suur summa. Kahjuks nagu ma aru sain maja peale keelumärget enam maha ei saa võtta, kuid imestan, et keelumärke peale panemine tehti siis 3 päeva jooksul. Ja minul polnud siis veel õrna aimugi kogu loost. Kontosi kohtutäitur ei arestinud. Kokkuvõttes sellest segasest loost sooviksin küsida, kas mul on õigus küsida kohtutäituri käest ainult täite menetluse tasu , kuna ma ei ole veel senini saanud kätte isegi neid pabereid mis kohtutäitur saatis minu Eestis olevale aadressile kolmanda isiku kätte. Ja mis küsimustega ma saan kohtutäituri poole pöörduda.
Loodan, et saate mind aidata!

Re: Algatatud täitemenetlus

28 Mär 2011, 11:55

Täitemenetluse seadustiku alusel, millest kohtutäitur juhindub täitemenetluse läbiviimisel, on võimalik täitemenetluse algatamisel koheselt seada võlgnikule kuuluvale varale keelumärge, kui täitmisteate kättetoimetamisest tulenev viivitus võiks oluliselt ohustada sundtäitmise eesmärgi saavutamist. Võlgniku selgitustaotluse alusel peab kohtutäitur põhjendama ja välja tooma mõjuva põhjuse, mis tingis varale keelumärke seadmise enne täitmisteate kättetoimetamist. Samuti peab kohtutäitur vara arestimisel järgima põhimõtet, et vara ei tohi arestida rohkem, kui on vaja nõude täitmiseks.

Kohtutäituri tasu maksmise kohustus ja suurus sõltub sellest, millal kohtutäitur võlgnikule täitmisteate kätte toimetas või kättetoimetatuks luges (seadus võimaldab menetlusdokumendi kättetoimetamist võlgniku pereliikmele).
Kui täitemenetluse käigus selgub, et võlgnik on nõude sissenõudja ees nõuetekohaselt täitnud enne sissenõudja poolt avalduse esitamist kohtutäiturile, maksab sissenõudja menetluse alustamise tasu ja pool menetluse põhitasust.
Kui võlgnik täidab nõuetekohaselt nõude pärast avalduse kohtutäiturile esitamist, kuid enne täitmisteate saamist, maksab võlgnik menetluse alustamise tasu.
Kui nõude täitmine toimus samal päeval, kui täitmisteate kättetoimetamine, loetakse täitmine toimunuks pärast täitmisteate kättetoimetamist ning võlgnik maksab menetluse alustamise tasu ja pool menetluse põhitasust.


Kui Teil on küsimusi algatatud täitemenetluse kohta, siis on Teil võimalus esitada kohtutäiturile kirjalik avaldus/selgitustaotlus, mille kohtutäitur on kohustatud üldjuhul 30 päeva jooksul kirjalikult vastama. Erandkorras võib vastamise tähtaeg olla ka pikem. Vastamiskord tuleneb kohtutäiturimäärustiku §-st 23. Kui leiate, et kohtutäitur on seadust rikkunud, siis on võlgnikul õigus esitada kohtutäiturile kaebus.

Vasta