palgast kinnipidamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

palgast kinnipidamine

14 Veebr 2011, 14:11

Kui minu netosissetulek oli 651.13 EUR. Kasvatan ka ühte last. Minu palgast peeti kinni
190 EUR töökohast ja veel lisaks pangast 90 EUR ja kanti kohtutäiturile. Tutvudes töötasust
kinnipidamise skeemiga on minu arvates rohkem kinni peetud 90 EUR.
Kas see on seaduslik

Re: palgast kinnipidamine

17 Veebr 2011, 18:10

Võlngik peab esitama kohtutäiturile avalduse mittearestitava sissetuleku aresti alt vabastamiseks. Mittearestitavaks osaks on antud juhul lisaks ühele miinimumpalgale (278,02 eurot) - 1/3 miinimumist lapse kohta ja 1/3 miinimumpalga ületavast osast töötasust. Avaldusele tuleb lisada töötasu arvestuse ja konto väljavõte. Kohtutäitur võib kuni avalduse lahendamiseni peatada arestitud kontolt sissenõudjatele raha ülekandmise ja vabastada konto aresti alt ulatuses, mis on vajalik võlgniku või tema pereliikme hädavajalikuks ülalpidamiseks.
Minu arvutuste kohaselt peaks võlgnik peale töötasu kandmist oma kontolt saama 464,17 eurot.

Vasta