Elatisraha nõue.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elatisraha nõue.

24 Juul 2012, 15:04

probleem on selles et lapse isalt on välja nõutud kohtuotsusega elatisraha 2011 aasta kevadel, mida ta pole senimaani maksnud. Korra tõi lapsele paar riiet aga peale seda kui raha ta käest küsisin blokeeris ta kõik võimalused temaga ühenduse saamiseks. muutis aadressi. Lapse isa elab ja töötab soomes, kohtu paberites on aadress kirjas mis enam ei kehti. olen uurinud võimalusi elatisraha väljanõudmist. Dokumendid selleks on mul kõik olemas aga mis puudub on tema aadress Soomes. Olen üritanud ta aadressi kätte saada igat moodi olen pöördunud mitmetesse asutustesse selleks aga pole sealt mitte mingit vastust saanud ega abi. Kas see aadress nendel paberitel on väga oluline või saan ka ilma ta aadressita dokumendid kohtusse anda. Tean ainult seda et ta elab kuskil /.../ linnas, muud ei tea, internetis ta mu kirjadele ei vasta ja ei võta ka telefoni vastu. Pole pool aastat temaga ühendust saanud.

Loodan siitki mingit abi sel teemal saada, kuna pole seda kuskilt saanud. Kohus ütles ära et nemad aadressiga ei aita.

Re: Elatisraha nõue.

26 Juul 2012, 09:33

Tere

Esmalt tuleks pöörduda taotlusega Justiitsministeeriumi Rahvusvahelise justiitskoostöö talituse poole (täpsem teave, esitatavad dokumendid ja andmed saab vaadata siit: http://www.juristaitab.ee/vormid-ja-kas ... -nr-442001). Õigustatud isik saab esitada siiski neid andmeid, mis on talle kohustatud isiku kohta teada – seetõttu märkige esitatavatesse dokumentidesse Teile teadaolevad andmed. Kui ka justiitskoostöö raames ei ole võimalik tuvastada kohustatud isiku elukohta ning isalt ei ole võimalik elatist saada, siis võiks ehk kaaluda ka elatise nõude pööramist nt lapse isapoolsete vanavanema(te) vastu asenduskohustuse kaudu (PKS § 106).
Vajadusel on võimalik taotleda riigi õigusabi (osutab advokaat), et otsustada edasine tegevuskava (täpsemad tingimused: http://www.juristaitab.ee/KKK/kohtusse- ... -oigusabi/).

Lugupidamisega,
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta