Kohtutäituri tasu.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtutäituri tasu.

23 Okt 2013, 09:00

Tere!
Kui mul on tasutud sissenõudjale kogu nõue ja kohtutäiturile osa täitetasust,kas siis peab kohtutäitur nõuet vähendama? Ja minu konto tasutud osas vabastama aresti alt ja samuti minu töötasu? Ja kui kaua tasumisest teada saamisest võib kuluda eaga, et kohtutäitur vabastaks tasutud summa osas pangakonto?

Re: Kohtutäituri tasu.

28 Okt 2013, 16:53

Tere,

Kohtutäitur lõpetab täitemenetluse kirjaliku dokumendi esitamisel, kui sellest nähtub, et sissenõudja nõue on rahuldatud. Täitemenetluse lõpetamise korral vabastab kohtutäitur vara viivitamata aresti alt.

Küsija viitab, et osaliselt on täitmata täitekulude nõue. Ka kohtutäituri otsus kohtutäituri tasu ja täitekulude kohta on täitedokument, millest tulenevat nõuet täidetakse täitemenetluse seadustiku alusel.

Konto arestitakse arestimisakti alusel selles näidatud ulatuses. Arestida ei või rohkem võlgniku vara, kui on vaja sissenõudja nõude rahuldamiseks ja täitekulude katteks.

Arestimisakti täitmise järel vabastatakse isiku konto aresti alt. Kui nõue rahuldatakse, tühistab kohtutäitur viivitama kõik selle nõude täitmiseks koostatud arestimisaktid ja teavitab arestimisakti tühistamisest iga krediidiasutust, kellele arestimisakt on saadetud.

Ülaltoodut arvesse võttes tuleks pöörduda kohtutäituri poole täitmata nõude suuruse osas ning esitada täidetud osas maksedokumendid. Kohtutäituri edasise tegevuse/otsuse peale on võimalik (olenevalt asjaoludest) esitada kaebus.

/Täitemenetluse seadustiku § 48 lg 1, 49 lg 1, 53 lg 1, 115/

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta