Koondamishüvitis maksmata

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Koondamishüvitis maksmata

25 Okt 2013, 15:04

Töötasin osaühingus müüjana, OÜ koondas töötajad ja sulges poe juunis 2013. Koondamishüvitist välja ei makstud. Asi on jõudnud kohtutäiturini ja OÜ konto arestimiseni, kuid mul on alust arvata, et raha seal ei ole ja mingeid liikumisi kontol ei toimu, kuna OÜ ei tegutse. Pankrotti välja kuulutatud ei ole ning on arvata, et OÜ ei kavatsegi seda teha.
Kas saan esitada pankrotiavalduse endise töötajana, kui minu nõude suurus on vaid 550€?
Juhatuse liige kuulub umbes 26 võlgades erineval tegevusalal tegutsenud ettevõtte juhatusse ning paistab, et Eesti Vabariigis on selline tegevus seaduslik. Mida saaksin omalt poolt veel teha, kui ma ei ole nõus oma rahast lihtsalt loobuma?

Re: Koondamishüvitis maksmata

28 Okt 2013, 17:01

Tere,

Kogu pankrotiavalduse, -menetluse ja sellega kaasneva selgitamine Foorumis oleks liialt mahukas. Küsijal tuleks mh tuvuda pankrotiseaduse §-a 10 (võlausaldaja pankrotiavaldus). PankrS § 15 lg 3, 6, 7 kohaselt, kohus jätab võlausaldaja pankrotiavalduse alusel ajutise halduri nimetamata, kui võlausaldaja pankrotiavalduse aluseks olevate nõuete suurus ei ületa osaühingu puhul 2500 eurot, välja arvatud kui nimetatud nõuete suhtes on aasta jooksul enne pankrotiavalduse esitamist tulemusteta toimunud täitemenetlus. Kui kohus ei nimeta võlausaldaja pankrotiavalduse alusel ajutist haldurit, kannab avalduse läbivaatamisega seotud menetluskulud pankrotiavalduse esitaja. Kui kohus ajutist haldurit ei nimeta, siis pankrotiavalduse alusel edasist menetlust ei toimu ja menetlus lõpeb.

Millisel viisil saaks ja oleks kõige tulemuslikum/optimaalsem toimida, selgub kõigi asjaolude analüüsimisel (täitemenetluses selgunud info, tehingute tagasivõitmise võimalused, likvideerimismenetlus, juhatuse liikme vastutus, varaline seis jne), selleks tuleks aga pöörduda isiklikule õigusnõustamisele.

PS. Lisaks oleks soovituslik hoida silma peal www.ametlikudteadanded.ee ja http://www.rik.ee/et/e-ariregister, et olla teadlik nimetatud osaühinguga seonduvast ja esitada vajadusel oma nõuded õigeagselt (pankroti, likvideerimise, sundlõpetamise korral).

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta