Täitetoimiku jääk?

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Täitetoimiku jääk?

02 Apr 2014, 15:09

Tere!
Kohtutäitur algatas minu vastu täitetoimiku 10.03.2006a summas 1431.30 krooni. 07.05.2009a sain ka täitetoimiku koopia täiturilt, kus oli summa sama. 02.11.2009 minu arestitud kontolt pidas täitur kinni 1431,30 krooni. Arvasin, et asi on lõpetatud, kuni selle aasta jaanuaris avastasin, et sama numbritega täitetoimik on e-riigis alles jäägiga 2,81 eurot. Täitur tegi uue aresti minu kontole 11.11.2009a ilma,et ta oleks mind sellest teavitanud.
Võtsin ühendust ka täituriga ja palusin selgitust. Täitur saatis vastuse meilile põhjendades, 01.07.2009 muutus käibemaksuseadus 18%-20% ja sellest ka vahe. Toimikut põhjalikumalt uurides selgusid ka vahed, mis puudutasid täitekulu kroonidest eurodeks ümberarvestamisel oli vahe 100 krooni ja 10 senti. Käisin ka 01.04.2014a vastuvõtul, kus soovisin antud toimiku kohta täitekulude täpsustusi kuupäevaliselt ja summaliselt, sest neid oli kokku täitemenetluse ajal tehtud kolm aga täitur ei osanud minule täpsemalt midagi öelda peale nii see lihtsalt on ja midagi pole teha. Küsisin siis, et millal on viimane täitekulu tehtud selle toimiku kohta ja ta vastas,et 11.11.2009a . Peale kokkusaamist kohtutäituriga käisin ka pangas, kus selgus, et täitur on 28.03.2014 teinud pangale jäägisumma 2.81eur. muudatuse ja see nüüd on 6.04eurot.
Kas antud täituri tegevus on olnud siiani seaduspärane?

Ettetänades.
J

Re: Täitetoimiku jääk?

09 Apr 2014, 16:33

Tere,

Kas kohtutäituri tegevus on seaduspärane, selle väljaselgitamiseks tuleks tutvuda täpsete asjaoludega ja täitetoimikuga, mistõttu puudub Foorumi kaudu võimalus asjas seisukohta võtta. Kohtutäituri otsusele/tegevusele saab esitada kaebuse täitemenetluse seadustiku §§-de 271,218 sätestatud korras.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta