Kohtutäituri Tegematatöö

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtutäituri Tegematatöö

02 Apr 2014, 17:02

Tere.
Soovin abi edasise tegevuse jaoks.

2004 aastal kohtuotsusega määrati minu kontole erikorraldus kohtuasja täitmiseks. Nõue sai tasutud läbi kohtutäituri 2006 aasta mais. Täitur aga ei lõpetanud asjamenetlemist, ei edastanud infot kohtule ega ka panka et erikorraldus eemaldataks. 2014 märts hakkasin ise seda asja lahendama, pöördusin kohtu poole, et antud nõue eemaldataks. Läbi pika ootamise sain ka kohtult vastava määruse asi lõpetatakse.

Kogu asja point seisneb aga selles, et tulenevalt seadusest on täitemenetluse ajal kodanikule määratud vastavalt pereseisule määratud kasutuslimiit.
Minu puhul seda paraku ei olnud, seega ma ei saanud kasutada ühtegi rahalist vahendit mis laekus kontole(ei ülekannet, maksta kaardiga, ega ka võtta pangakontorist sularaha) täielik 0!

Küsimus nr 1) kuidas selline asi on võimalik et Eesti riigis sunnitakse ametlikult kodanik olema ilma rahata?
Küsimus nr 2) Kuidas saan sundida Täiturit vastutama sellise tegevusetuse eest? Kaldun arvama, et kogu asja valguses võiksin nõuda riigilt/Täiturilt nö kahjutasu?

Re: Kohtutäituri Tegematatöö

09 Apr 2014, 16:39

Tere,

Täitemenetluse seadustiku §§ 130-136 eesmärk on tagada võlgnikule tema suhtes korraldatava täitemenetluse tingimustes tema enda ja tema ülalpeetavate ülevalpidamiseks minimaalselt vajalikud vahendid.
Arestimisaktis märgib kohtutäitur, et arestimisele ei kuulu igakuiselt summa, mis vastab ühe kuupalga alammäärale, ning märgib talle teadaolevate andmete põhjal võlgniku ülalpeetavate kohta arestimisele mittekuuluva summa.
Kohtutäitur tühistab võlgniku avalduse alusel kolme tööpäeva jooksul konto arestimise ulatuses, mis tagab võlgnikule arestimisele mittekuuluva sissetuleku (käesoleva seadustiku §-des 131 ja 132 sätestatud piirangud).
Kohtutäituri tegevusele/otsusele kaebuse esitamise kord vt täitmenetluse seadustiku §§ 217, 218.
Järelevalvet kohtutäituri tegevuse üle teostab Justiitsministeerium (vt täiendavalt kohtutäituri seadus § 54,55).
Soovitame Teil pöörduda asjaolude selgitamiseks ning dokumentide analüüsimiseks isiklikule õigusnõustamisele.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta