Konto arestimine ja elatusmiinimum

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Konto arestimine ja elatusmiinimum

13 Jaan 2015, 09:40

Tere! Konto arestiti ja tegin täiturile avalduse, et mulle jäetaks elatusmiinimum ja lisaks ka 1/3 lapse eest. Olen lapse isa ning lapse emaga ei ole abielus olnud. Lapse suhtes on meil jagatud hooldusõigus ning last kasvatan mina 2 nädalat ja ema 2 nädalat. Lapsel on seega 2 reaalset elukohta (ühes väikelinnas), kuid Rahvastikuregistris on lapse elukohaks märgitud ema aadress. Ka ema ei ela tegelikult sellel aadressil. Lapsele ma elatist ei maksa, sest mina panustan tema heaolusse ja kasvatamisse sama palju kui ema. Kohtutäitur aga keeldus mulle jätmast 1/3 rahast lapse eest väitega, et minul ja lapsel on erinev Rahvastikuregistrijärgne aadress märgitud. Nõuab minu käest, et esitaksin pangakonto väljavõtte, kust oleks näha, kas ma lapsele elatist maksan, tasun tema arveid (lasteaia tasu) jne. Laps on käib I klassis- vajaliku toidu ostan ju oma perele ja lapsele ühiselt, koolitoit on tasuta, vajalikud riided ja koolitarbed ostan samuti. Kuidas ma saan pangakonto väljavõttega tõendada kulutusi oma lapsele? Ei ole ju keeruline muuta lapse elukoha märget Rahvastikuregistris, kuid mida see näitaks? Kindlast mitte seda, et laps minuga ka reaalselt koos elab. Ja kas kohtutäituri sellisel nõudmisel on üldse alust? Lisan, et lapse sünnitunnistuse ma esitasin koos elatusmiinimumi avaldusega. Minu meelest viib selline kohtutäituri nõudmine-käitumine selleni, et mul tõesti tekib ka elatise nõue, st ma ei saa oma lapsele kulutada isegi miinimumi ja pean loobuma tema kasvatamisest, st kahest nädalast minu juures. Palun viidake ka seadusesättele, mis annab alust kohtutäituri poolt väitele, et kui isal ja lapsel on erinev Rahvastikuregistri kanne elukoha kohta, siis ta last ei kasvata või ei võiks seda teha?

Re: Konto arestimine ja elatusmiinimum

14 Jaan 2015, 16:45

Palun esitage kohtutäiturile lapse hooldusõiguse kokkulepe, kus on märgitud, et te hooldate last solidaarselt. Lisaks esitage palun pangaväljavõte ja arved (maksedokumendid), mis tõendavad lapsele asjade, riiete jms ostmist.
Teie poolt nõutud seadust pole ja viidet seaduse tekstile ma anda ei saa. On olemas perekonnaseaduse paragrahv, mis näeb ette, et elatist lapsele maksab lapsevanem, kes last ei kasvata.


Vastas Krista Paal.

Vasta