kas kohtuosus kostja asukohariigi erinevuses on õiguspädev

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

kas kohtuosus kostja asukohariigi erinevuses on õiguspädev

01 Mär 2015, 17:20

Tere. Minu lugu. Tartu Maakohus tegi tagaselja kiirmeneltuses 2012 otsuse Bigbank kasuks, ei vaidle vastu, laen võetud, kuigi Bigbank ei teinud minu maksevõimet kindlaks, kontoväljavõtetest oleks ainult sms-laene näinud. Aga küsimus on, minu asukohariik oli kohtuotsuse tegemisel UK, on praegugi. Kohtuotusel selgelt kirjas minu, kui kostja asukoha st, teise riigi aadress. Mis on Brüsseli I,art.16,p2? Kas saaksin alustada uuesti menetlust? Minu õigusi ennast kaitsta rikuti, otsus tehtud tagaselja, EV-s , mina asusin ja asun UK s. Kuidas sai seljataga otsust teha? Laen võeti 2007, siin olen 2008st, kiire elutempo ja perekonna olukordade muutmised ei andnud aega keskenduda, aga alles nüüd kuulen Brüsseli art16,p2, juhul kui see kehtis, siis misasi toimub EV õigusmõitmises? Palun vastust, kas saan alustada Bigbank vastu menetlust, asjaolude (pangaväljavõtted), asukohariik välisriik. Bigbank eindaja isikuliselt otsustas, et kuna tasusin makseid, olin maksevõimeline, aga minu käest ei küsitudki, asusin ju kaugel, ohutus kauguses, et kohale tulla ja ennast kaitsta. Parimatea. M.

Re: kas kohtuosus kostja asukohariigi erinevuses on õiguspäd

02 Mär 2015, 16:14

TsMS § 80 kohaselt võib välisriigis elava Eesti Vabariigi kodaniku vastu, kellele laieneb eksterritoriaalsus, ja välisriigis töötava avalikust teenistujast Eesti Vabariigi kodaniku vastu esitada hagi tema viimase Eesti-elukoha järgi. Kui isikul ei ole olnud Eestis elukohta, võib tema vastu esitada hagi Harju Maakohtusse.
Kohtust hagiavalduse saamisel oleksite pidanud oma õiguste eest aktiivselt seisma. Hagile vastamata jätmisel võivad olla ebasoovitavad tagajärjed- kui kostja, kellele kohus on määranud vastamise tähtaja, ei ole tähtaegselt vastanud. Kui hagi toimetati kostjale kätte välisriigis või kui see toimetati kätte avalikult, võib kohus hageja taotlusel hagi tagaseljaotsusega rahuldada hagiavalduses märgitud ja asjaoludega õiguslikult põhjendatud ulatuses seda ka siis, kui Te oleksite saanud tugineda aegumisele. Teie juhtumi puhul aegumise küsimus tõusetub.
Kuna asi lahendati tagaseljaotsusega, on Teil õigus esitada kaja ja taotleda menetluse taastamist. Kostja võib esitada tagaseljaotsuse peale kaja, kui tema tegevusetus, mis oli tagaseljaotsuse tegemise aluseks, oli tingitud mõjuvast põhjusest. Kaja võib esitada tagaseljaotsuse kättetoimetamisest alates 30 päeva jooksul. Kui tagaseljaotsus toimetatakse kätte avalikult, võib kaja esitada 30 päeva jooksul alates päevast, kui kostja sai tagaseljaotsusest või selle täitmiseks algatatud täitemenetlusest teada.

TsMS § 416 kohaselt esitatakse kaja tagaseljaotsuse teinud kohtule. Kajas peab sisalduma:
1) viide otsusele, mille peale kaja esitatakse;
2) avaldus, et selle otsuse peale esitatakse kaja;
3) asjaolu, mis takistas kaja esitajal hagile vastamast või kohtuistungile ilmumast ja sellest teatamast ning selle põhistus, välja arvatud juhul, kui kaja esitamiseks ei ole mõjuv põhjus vajalik. Seega on Teil teatud võimalused menetluse taastamiseks ja oma õiguste kaitseks. Kui Te olete aga tähtaja kaja esitamiseks mööda lasknud, siis ei ole võimalik tsiviilasjas, milles on olemas jõustunud kohtuotsuse enam menetlust taastada.


Vastas Vambola Olli.

Re: kas kohtuosus kostja asukohariigi erinevuses on õiguspäd

03 Mär 2015, 23:05

Aitähh, et vastasite. Vastuväite tegin, aga kohus ei võtnud arvesse, aga ennast kaitsta ma ei saanud, sest olin ju välismaal, minu vastuväide, et Bigbank ei teinud kindlaks minu maksevõimet, ei kuulatudki, st ei arvestatud. Big ütles, et kuna maksin, olin maksuvõimeline, väljavõtetel ainult kiirlaenud, mis võetud, et eelmisi kustutada jne, uued, et vanu maksta. 2007 ja 2008 koopiad olemas, maksin kuni haiguslehele jäin siin. Korralik inimene. Big pani keelumärgi pärandatud vanale majaosale, 2015, 20. veebruar, mida kasutab teine perekond. Sain täna täituri kirja, 10 päeva ja konto Eestis arestitakse, seal on €1,00 , ei laeku mingit raha. Kohtuotsus oli 2012/04, maksin kuni 09/2014, ajutise töövõimetuseni, siin olen depressiooniga haiguslehel. Riigikohtu nõu, et saab anda teisestus sisse, kas kontoväljavõtted, kus kiirlaenud ainult (2007-2008) on võimalik põhjus otsuse muutmiseks nagu Teie vastuset paistab, et see, et minul ennast kaitsta ei lastud, sest tehti tagaselja, pole põhjus. Asi on, et Bigbank tahab juba jubedalt suurt intressi, samuti on kohtutäitur hagijana küljes. Summa makstud 1800, on 1400, tahavad veel €3660 ...misasi see on? Liigkasuvõtmine, vaese inimese arvelt alusetu rikastumine, võlaorjusesse saatmine, siin UKs HCBC bank kustutab minu overdraw, kuna mul on mental health disturbance, seadus siin ei lase sellisel liigkasuvõtlikkusel toimuda. See vaene majaosa pole seda raha väärt, parendasin €10,000 eest, tšekid alles, mööbel, tehnika jne kuuluvad kasutajale (mitte üürilised), kasutavad. Kuidas halva stsenaariumi korral täitur sisse läheb? Murrab politseiga sisse, kui mina UKs olen? Kui müümiseks läheb,võtan kõik ära, mis oma raha eest olen sinna kulutanud, nii et praktikas saab täitur aknaaukudega majosa. Ehk olete veel nii kena ja vastate veelkord. Pole vandaal, aga see pole õiglus, rahahunnikud tambivad vaeste eludel.
Ette tänades, M. Arvan,et ka teistele kasulik lugeda.

Re: kas kohtuosus kostja asukohariigi erinevuses on õiguspäd

05 Mär 2015, 00:34

Tere veel.Tegin täiturile avalduse kinnipidamise st,nõude kohta,kuna olen EV mõistes raskelt haige,pikaajalisel töövõimetuslehel,11/2014-16/2015 ja kui ta mulle vastu ei tule,pean veel võtma,depressioon pole nali,arvaku terved,mis tahavad. Ainult et ma ei saa kohtukulusid tasuda,täitsin riigipoolse abi vormi,aga asun välisriigis toetuse peal,haige. Mingi seadus peaks sellist olukorda ikkagi reguleerima, keeruline,nagu ta on.Siin omal nahal tundsin ametniku hooletuse tagajärgi. Parimatega M.

Re: kas kohtuosus kostja asukohariigi erinevuses on õiguspäd

09 Mär 2015, 17:14

Antud juhul ei ole teistimine võimalik. Jõustunud on esimese astme kohtu otsus ja see on täitmisele pööratud. Sõlmides laenulepingu pidite Te ise näitama üles vajalikku hoolsust lepingu täitmisel. Teie kirjast saab järeldada, et peale kohtuotsuse jõustumist olete tasunud oma kohustuste katteks erinevaid summasid. Seega on kohtuotsus osaliselt isegi täidetud. Vajadusel võib kohtutäitur tõesti rakendada sundi. Täitemenetluse seadustiku § 27 kohaselt võib kohtutäitur, kui täitmist takistatakse või kui takistamist on alust eeldada, taotleda politseiametniku kaasamist täitetoimingusse. Kohtutäituril on õigus eemaldada täitetoimingu juurest isik, kes täitmist takistab.
Kirjast võib järeldada, et arestitud on kinnisvarana elamu. Ära võite Te võtta elamust Teile kuuluva arestimata vara, kuid Te ei tohi elamut kahjustada. Arestitud elamu lõhkumine on seadusevastane tegevus ja võib kaasa tuua kahju hüvitamise nõude või on isegi kriminaalasja algatamise Teie suhtes.


Vastas Vambola Olli.

Re: kas kohtuosus kostja asukohariigi erinevuses on õiguspäd

09 Mär 2015, 20:22

kohtutäitur FIEna ei tee minu varaga mitte midagi,mina lepingulisse suhtesse ei astu,UCC2012114776,EV on äriettevõte, manta.com,ma pole ei kohtunikku, ega kedagi muud valinud. Oma vara viin välja enne müüki panekut, kui toimub selline ebaseaduslik tegevus ilma omaniku loata, discrmination is illegal, English is interntional commerce language,asukohriik on välismaa, omanik ei anna kunagi luba FIE le,lepingut ei tehta. Thret is illegal, under pressure is discrimination. Miks rikutakse seadust? Admirliteedi seadus, UCC? Inimesel on kõik õigused, kus on isikuline kahjusaaj mr, mr, Bigbnk? Ma pole huvitatud esndajaga suhlmisest, soovin kohtuda silmast silma kahjusaaj enda, Bigbank As ga, mina olen isik, kahjusaaja peab olema isik, kes tuleb kohale, kui minu üle seljataga kohut mõisteti, kellegi eindaja? ütluste põhjal, palun mulle volitut, kus m.Bigbank volitab oma esindaja, füüsilise allkirjaga. Aga seni hakkan suhtlema selle isikuga ainult, kes füüsiliselt tõestab, et on isik, samuti esitab mulle volituse, et olen volitanud seda füüsilist isikut mind esindama. Hirmutada, lootes teadmatusele on õigusriigis samuti keelatud Seadusega. et courtesy notice. without prejudice. Lugupidamisega Created by creater.

Re: kas kohtuosus kostja asukohariigi erinevuses on õiguspäd

11 Mär 2015, 09:52

Varasemalt on Teile selgitatud, et sõlmisite laenulepingu. Laenulepinguga kohustub üks isik (laenuandja) andma teisele isikule (laenusaaja) rahasumma või asendatava asja (laen), laenusaaja aga kohustub tagasi maksma sama rahasumma või tagastama sama liiki asja samas koguses ja sama kvaliteediga. Seega, kui pank oli Teile üle kandnud Teie poolt laenatud rahasumma, oli Teil vastavalt lepingule kohustus laenatud rahasumma koos intressidega tagasi maksta lepingus ettenähtud tähtajaks. Ilmselt Te ei täitnud endapoolset lepingulist kohustust ja pank pöördus kohtusse. Käesolevaks ajaks on kohtuotsus jõustunud ja pööratud täitmisele. Kuna Teil ilmselt rahalised vahendid puuduvad, taotles pank nõude pööramist Teie vara vastu. Antud juhul ei ole Teid diskrimineeritud. Te leiate õigesti, et oleks vajalik probleemi lahendamiseks pöörduda BIGBANK AS poole. Kokkuleppel võlausaldajaga saate paluda pangalt maksgraafiku alusel ositi laenu tagasi maksmist ning on võimalik, et pank loobub nõudest kohtutäituri poolt Teie vara müügist.


Vastas Vambola Olli.

Re: kas kohtuosus kostja asukohariigi erinevuses on õiguspäd

17 Mär 2015, 22:45

Ma meeleheitlikult tahan selgitada, et olen pikaajalisel haiguslehel,välisriigis, ei saa kohale minna. Kuidas täitur saab ilma omaniku loata siseneda kinnistule? Kohus annab omaniku seljataga loa? Ja see pole diskrimineerimine? Olen haige, meditsiiniliselt tõestatud, väliriigis, töövõimetu!!!!! Palun selle kohta vastust, haiguse tõttu pole raha!!! Parimatega.M. peab olema mingi võimalus ennast kaitsta, haiget inimest ei saa nii kohelda.

Re: kas kohtuosus kostja asukohariigi erinevuses on õiguspäd

18 Mär 2015, 17:01

Teile vastav jurist on selgitanud Teile kõiki asjaolusid tulenevalt seadustest. Juhul, kui Te ei saa ise viibida kohal, kui kohtutäitur asub Teie elamut üle vaatama, siis on Teil võimalus volitada ennast esindama keegi, keda Te usaldate. Samas võiksite ise pöörduda kohtutäituri poole ja taotleda täitetoimingu edasi lükkamist. Peaksite esitama kohtutäiturile tõendid selle kohta, et viibite välismaal ja olete haigestunud. Kui Te ise ei suuda seda teha, ka siis tuleks Teil leida isik, kes nõustuks Teid abistama ja esindama. Jõustunud kohtuotsuse täitmisel juhindub kohtutäitur seadusest ja omavoli peaks olema välistatud. Samas peate Te mõistma, et Te olete rikkunud laenulepingut ja sellest tulenevalt on langetatud kohtuotsus, mis on jõustunud ja pööratud täitmisele. Kui Te olete püsivalt maksejõuetu, siis on üheks võimaluseks algatada menetlus enda kui füüsilise isiku pankroti välja kuulutamiseks. Antud portaalis saab Teie küsimustele vastav jurist Teid nõustada, kuid Te peaksite samas ka ise aktiivselt tegutsema, et oma õigusi kaitsta.


Vastas Vambola Olli.

Vasta