Kohtutäituri viga

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtutäituri viga

10 Mai 2011, 07:48

Juhtus nii, et jäin kohtutäituri vea tõttu suurest summast ilma. Minule oldi võlgu. Võlgniku vara müüdi sundkorras ja teised võlglased said raha kätte peale minu. Hiljem selgus, et kohtutäitur oli jätnud midagi märkamata ja jäingi ilma. Täitur tunnistas oma viga, nüüd aga ei saavat ta enam midagi teha, kuna sundmüügist jäi raha nn üle, kanti see võlgniku kontole kui ülejääk. Kas on mingi võimalus mul enda kaitseks veel midagi teha? Kas on võimalik, et täituri nn näpuka tõttu võibki jääda mul raha saamata?

Re: Kohtutäituri viga

12 Mai 2011, 12:27

KarS § 331 3 sätestab kohtutäituri vastutuse vara teadvalt ebaseaduslik aresti ja müügi eest.
(1) Kohtutäituri poolt vara teadvalt ebaseadusliku arestimise või müügi eest –
karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.
(2) Sama teo eest, kui sellega on tekitatud suur varaline kahju, –
karistatakse rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.

Juhul aga, kui kohtutäituri tegevuses puudub kuriteokoosseis, on kriminaalasja alagatamata jätmise või lõpetamise määrus tõendiks, et esitada hagi ja taotleda tekitatud kahju hüvitamist tsiviilkorras. Juhul, kui ei ole soovi pöörduda avaldusega politseisse, tuleks teha kirjalik pöördumine täituri poole ja paluda selgitust tekitatud kahju kohta ning taotleda, et kohtutäitur vastaks kirjalikult ning selgitaks, kuidas sai võimalikuks sellise ulatusega eksimus. Täituri poolt oma vea tunnistamine oleks aluseks tsiviilkorras kahju hüvitamise nõudmiseks kohtus. Vastava hagi koostamiseks tuleks pöörduda advokaadi poole.

Vasta