Üürniku tekitatud võlg

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Üürniku tekitatud võlg

27 Sept 2016, 09:26

Tere.
Mulle (korteriomanikule. kõik lepingud minu nimel.) on väljastatud maksekäsu kiirmenetlus seoses üürniku poolt tekitatud võlgadega.
Kas mul on võimalus juba minu nimel olev maksekäsk kohtus vaidlustada (maksekäsuga on kaasas blankett VASTUVÄIDE) nii et mulle ei lasuks võla koormat?
Kes ja palju sellisel juhul riigilõivu peab maksma?

Aitäh.

Re: Üürniku tekitatud võlg

28 Sept 2016, 14:23

Teie vastu on esitatud avaldus Teilt üürivõla välja nõudmiseks maksekäsu kiirmenetluse korras. Teile saadeti Pärnu Maakohtu Haapsalu kohtumajast määrus makseettepanekuga ning sellega koos blankett vastuväite esitamiseks. Teil tuleb saadetud blanketil esitada vastuväide üürivõla kohta. Seejärel saadetakse Haapsalu kohtumajast avaldaja poolt esitatud nõue lahendamiseks kohtualluvuse korras Teie elukohajärgsele maakohtule. Avalduse esitaja peaks nüüd esitama nõuetekohase hagi Teie vastu ja tasuma täiendavalt riigilõivu. Edasise menetluse käigus on Teil võimalus kostjana hagile vastu vaielda ning esitada tõendid, mida peate vajalikuks. Kui hagimenetluses tuvastatakse, et hagi ei kuulu rahuldamisele, siis teeb kohus otsuse, millega jäetakse Teie vastu esitatud hagi rahuldamata.
Kui aga Teile on saadetud Haapsalu kohtumajast määrus, mille sisuks on maksekäsk, siis olete hilinenud või jätnud esitamata vastuväited Teile saadetud blanketil. Maksekäsu määruse vaidlustamine on teatud asjaoludel võimalik.
Maksekäsu peale võib võlgnik esitada 15 päeva jooksul, maksekäsu välismaal kättetoimetamise korral 30 päeva jooksul alates maksekäsu kättetoimetamisest määruskaebuse. Kui maksekäsk toimetatakse kätte avalikult, võib määruskaebuse esitada 30 päeva jooksul alates päevast, kui võlgnik sai maksekäsust või selle täitmiseks algatatud täitemenetlusest teada.
Võlgniku määruskaebus võib tugineda ühele järgmistest asjaoludest:

1) makseettepanek toimetati võlgnikule kätte muul viisil kui isiklikult allkirja vastu üleandmisega või elektrooniliselt ja võlgniku süüta ei toimetatud seda kätte õigel ajal ning seetõttu ei olnud võlgnikul võimalik esitada õigeks ajaks vastuväidet;

2) võlgnik ei saanud vastuväidet makseettepanekule esitada temast sõltumatu mõjuva põhjuse tõttu;

3) maksekäsu kiirmenetluse eeldused ei olnud täidetud või rikuti muul olulisel viisil maksekäsu kiirmenetluse tingimusi või nõue, mille sissenõudmiseks maksekäsu kiirmenetlus läbi viidi, on selgelt põhjendamatu.


Vastas Vambola Olli.

Vasta