Küsimus kohtutäituri poole pöördumise kohta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Küsimus kohtutäituri poole pöördumise kohta

26 Okt 2016, 20:16

Tere. Olen üks paljudest kannatanutest ühes eraisiku kohtuasjas. Kohtuotsus tuli juba 13. juuni 2016, aga temalt minule välja mõistetud üle 800 eurot ei kavatsegi ta tagasi maksta. Olen mõelnud kohtutäituri poole pöördumiseks, aga kuna ta väidetavalt ametlikult tööl ei käi, siis pole temalt ka midagi võtta. Küsimus on aga, et kas ma pean kinni maksma kohtutäituri tasud ise? Või kuidas see kohtutäituri poole pöördumine üldse käib? Isik ise sai karistuseks 2 aastat vangistust, mis asendati 720 tunni üldkasuliku tööga pluss välja mõistetud summad maksta.

Re: Küsimus kohtutäituri poole pöördumise kohta

26 Okt 2016, 20:17

Täitemenetlust alustatakse sissenõudja avalduse alusel ehk Teie puhul, kui on olemas kohtuotsus ning see on jõustunud, oleks vaja valida kohtutäitur, kes tegeleks võlgnevuse sissenõudmisega. Täituri valikul peate lähtuma võlgniku elukohast. Info kohtutäiturite piirkonnade kohta leiate siit: http://kpkoda.ee/content/avaliku-poole- ... taktinfo-0 Täitmisavalduse blanketi vormi siit: http://kpkoda.ee/content/avaliku-poole- ... ste-vormid

Eesti täitemenetluse süsteemis on kohtutäituri tasu maksjaks üldiselt võlgnik. Sissenõudja käest võib kohtutäitur küsida kohtutäituri tasu ettemaksu või täitmisega seotud reaalsete kulude ettemaksu (nn täitekulud). Nõude sissenõudmisel tasu ettemaks sissenõudjale tagastatakse. Nõude puhul kuni 800 eurot ettemaksu suuruseks on 19 eurot, millele lisandub käibemaks.

Soovitan Teile pöörduda täitemenetluse alustamiseks ka juhul kui võlgnikul ei ole hetkel tööd ega vara. Kohtutäitur kontrollib pidevalt võlgniku tööhõivet ja varalist olukorda ning selle tekkimisel koheselt arestib.


Vastas Oksana Kutšmei.

Vasta