Kohtutäituri väidetav ekslik viga

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtutäituri väidetav ekslik viga

24 Nov 2016, 22:23

Soovin infot Kohtutäituri tegevuse asjus.

Mul on täitemenetlus Harju Maakohust 26.09.2008 nõudega 6424.07eur

Kohtutäitur tegi mulle iga poole aasta tagant uue järelmaksugraafiku

Minu Täiteasjas 27.07.2016 võlgnevuse jääk on 575.19eur.
Sain selle nõude kohta uue graafiku 3-meks kuuks.
Graafik on allkirjastatud kohtutäituri ja minu pool.

Oktoobirs oli viimane makse mis sai ka tehtud, Ning jäin ootama Lõpetamise otsust.
Kuu aega ootasin aga lõpetamise otsust ei tulnud, hakkasin uurima, helistasin mis värk on.

Siis helistasin kohtutäiturile 22.11.2016 järsku öeldi,et olen veel võlgu seisuga 22.11.2016 778.22eur Mida pean ära tasuma
Kuigi graafiku järgi mis on kohtutäitur allkirjastanud on võlg täielikult tasutud.


Siis ütlesid,et neil on tulnud inimlik eksitus,
Vastasid mulle e-mailile sellise kirja:

Oleme Teie tasutud summad üle vaadanud.
Võlgnevuse jääk täiteasjas nr **** on 778.22 eurot.
Maksegraafikuid koostades oli Teile ekslikult teatatud vale nõude jääk.
Viga tulenes sellest, et 04.09.2013 on Teile kohtutäituri poolt tagastatud 778.22 eurot
(12.08.2013 esitasite avalduse raha tagastamiseks ning kohtutäitur tagastas selle Teile 04.09.2013).
Kahjuks programmis oli see märgitud vigase laekumisena ning see ei arvestanud seda nõude jäägi sisse.
Vabandame tekkinud segaduse ja võimalike ebameeldivuste pärast!

Nüüd naad on mulle uue graafiku saatnud mida ma ei ole veel allkirjastanud:
Ning nõuavad novembrist 2016 igakuiselt hiljemalt
kuu 10-ndaks kuupäevaks vähemalt 200 eurot kuni võlasumma täieliku tasumiseni.


Siin ongi nüüd küsimus Kui viimase graafiku järgi kus on all kohtutäituri ja minu allkiri, on summa makstud.
Kas ma pean siis maksma selle 778.22 eurot veel juurde?

Nende nn öelda viga on olnud 04.09.2013 , Sellest on juba möödas 3 aastat.

Kas siis on minul kohustus nende eksliku vea pärast seda summat tasuma, Kui viimase graafiku järgi on kõik makstud?

Re: Kohtutäituri väidetav ekslik viga

05 Dets 2016, 12:34

Võlgniku vastu sundtäitmisel oleva nõude suurus tuleneb täitedokumendist.

Asjaolu, et kohtutäitur eksis võlgnevuse suuruse kohta informatsiooni väljastamisel ei muuda täitedokumendist tuleneva nõude suurust ega vabasta võlgnikku nõude täitmise kohustusest.


Vastas Oksana Kutšmei.

Re: Kohtutäituri väidetav ekslik viga

05 Dets 2016, 19:11

Kui ma olen seda võlga maksnud aastaid ja iga poole aasta tagant teinud maksegraafiku , ehk siis mina ei ole selles süüdi,et kohtutäitur unustas midagi kunagi 3 aastat tagasi ära.

See peaks olema kohtutäituri enda viga mitte minu , Minul on ju graafik koos nende allkirjadega ning see peaks ka kohtus kehtima tõendava dokumendina , Või ma eksin ?

Teie jutujärgi võiks siis igaüks igale asjale igast summasi juurde lisada selgitusega,et oi vabanust meie viga või ei pannud kunagi 3 aastat tagust asja tähele!

Kui kohtutäituri tegevuse peale esitada kaebus, ning minna edasi kohtusse peaks ju mina selle võitma ?

Re: Kohtutäituri väidetav ekslik viga

13 Dets 2016, 19:11

Sissenõudja (võlausaldaja) nõude suurus tuleneb riiklikult tunnustatud täitedokumendist. Võlgnikul on täitmata kohustus sissenõudja ees täpselt nii kaua kuni täitedokumendist tulenev võlg ei ole täies ulatuses ära tasutud.

Kohtutäituri ebatäpsus nõude jäägi teatamisel ei muuda ega saa muuta selle kohustuse suurust, mis kohus mõistis võlausaldaja kasuks võlgnikult välja.

Seega sissenõudja võib nõuda täitedokumendist tuleneva nõude täitmist nii kaua kuni nõue on täies ulatuses täidetud.

Juhul, kui võlgnik peaks leidma, et kohtutäituri tegevuse tõttu (täitemenetlust puudutava informatsiooni sh nõudejäägi väljastamisel) on tal tekkinud kahju, siis võib ta nõuda kohtutäiturilt tekitatud kahju hüvitamist. Kohtutäitur vastutab oma ametitegevuse käigus süüliselt tekitatud kahju eest riigivastutuse seaduses sätestatud alustel ja ulatuses. Kohtutäitur vastutab ka tema büroo töötajate poolt süüliselt tekitatud kahju eest.


Vastas Oksana Kutšmei.

Vasta