Minu poja võlad SEB ja Bigbanki ees

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Minu poja võlad SEB ja Bigbanki ees

05 Dets 2016, 12:37

Kohtutäitur saatis minu tütre meilile kirja, kus kirjutas, et minu poeg on kahele pangale võlgu. Ja kui nõue ei saa täidetud, siis on õigus sundmüüa meie ühisvalduses olev korter.
Ise ei ole ma ühelegi võlale alla kirjutanud ega andnud ka nõusolekut selleks. Ammugi mitte, et korter oleks mõne võla tagatiseks.
Kuidas on see võimalik, et nüüd on meie korter ohus? Kas see on õige?

Re: Minu poja võlad SEB ja Bigbanki ees

05 Dets 2016, 12:38

Küsimusest võib järeldada, et saite korteri pärandiks (muul viisil ei saa see tütre ja poja ühisomandisse kuuluda).

Kui see on nii, siis pärandvara kogumis kuulub pärijate kaasomandisse. Kaaspärija võib käsutada temale kuuluvat mõttelist osa pärandvara ühisusest. Seega ka täitur poja suhtes algatatud täitemenetluses võib arestida pojale kuuluvat mõttelist osa pärandvara ühisusest (kuid mitte konkreetsest pärandvara hulka kuuluvast esemest, näiteks korterist).

Pärandvara mõttelise osas arestimiseks ei pea kohtutäitur kaaspärijatelt luba küsima.

Müüki ei lähe sellisel juhul korter, vaid mõtteline osas pärandvarast. Pärandvara mõttelise osa ostjal tekib õigus nõuda (sh kohtu kaudu) pärandvara jagamist.


Vastas Oksana Kutšmei.

Vasta