Kohtutäituri tasu otsus.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtutäituri tasu otsus.

31 Dets 2016, 13:21

Tere.
Kui kaua on kohtutäituril aega mulle esitada omapoolse tasunõude otsus?
Nimelt kohtutäitur on väljastanud otsuse 08.04.2016 aga mulle esitati see alles 30.12.2016 ja anti maksetähtajaks 2 nädalat.
Soovisin otsust vaidlustada, kuid mulle teatati selle peale, et otsuse vaidlustamise tähtaeg on juba möödas.
Lisaks on otsus vormistatud täitemenetluse algatamise tasu kohta, mis on summal koos km-ga 190 eurot, kuid kohtutäituri seadusest loen välja, et summa peaks olema hoopis 15,97 eurot?

Re: Kohtutäituri tasu otsus.

08 Jaan 2017, 22:19

Kahjuks jääb küsimusest ebaselgeks millise toiminguga seoses on tehtud kõnealune kohtutäituri tasu väljamõistmise otsus.

Täitemenetluses, st menetluses, mis viiakse läbi täitedokumendist tuleneva sissenõudja nõude sundkorras täitmiseks maksab nii täitemenetluse alustamise tasu kui ka kohtutäituri põhitasu üldjuhul võlgnik.
Reeglina tehakse täitemenetluse alustamise tasu ja kohtutäituri põhitasu väljamõistmise otsus menetluse algatamisel ja toimetatakse võlgnikule kätte täitmisteatega koos.

Kohtutäituri seaduse § 52 järgi kohtutäituri tasu väljamõistmise otsuse võib kohustatud isik vaidlustada täitemenetluse seadustikus kohtutäituri otsuse vaidlustamiseks ettenähtud korras. Täitemenetluse seadustiku § 217 lg 1 kohaselt kohtutäituri otsuse või tegevuse peale täitedokumendi täitmisel või täitetoimingu tegemisest keeldumisel võib täitemenetluse osaline esitada kohtutäiturile kaebuse kümne päeva jooksul alates päevast, kui kaebuse esitaja sai teada või pidi teada saama otsuse või toimingu tegemisest, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti.

Seega kohtutäituri tasu väljamõistmise otsuse peale kaebuse esitamise tähtaeg algab vastava otsuse kohustatud isikule kättetoimetamisest.


Vastas Oksana Kutšmei.

Vasta