Kuidas nõuda elatist läbi kohtutäituri ?

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Jaan 2017, 15:13

Kuidas nõuda elatist läbi kohtutäituri ?

02 Jaan 2017, 15:22

Olen teinud 2015 a maksekäsu kiirmenetluse, siis leppisin kompromissiga, mile lapse isa advokaat pakkus, maksti tagantjärgi ja mõnda aega ka korralikult iga kuu, nüüd aga jälle pidurdadatakse, kohus enam jutule ei võta kiirmenetlusega kuna olen selle juba teinud millalgi, nüüd peaksin siis kohtutäituri poole pöörduma, saan aru, et isa elukohajärgse juurde, kuid mis dokumente selleks vaja ja millised vormis nõude avaldus teha ?
Ja saan aru, et tagasiulatuvalt saan nõuda ainult viimase aasta maksmata raha ?

Tänan.
M.

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Kuidas nõuda elatist läbi kohtutäituri ?

08 Jaan 2017, 22:22

Kahjuks jääb Teie küsimusest ebaselgeks kas võlgnikuga (lapse isaga) sõlmitud kompromiss on kohtu poolt kinnitatud või mitte. Juhul, kui tegemist on kohtumäärusega kinnitatud kompromissiga, siis on tegemist täitedokumendiga täitemenetluse seadustiku tähenduses. Täitedokumendi alusel on võimalik alustada täitemenetlust kohtutäituri juures. Sissenõudmisele kuuluvad kõik täitedokumendist tulenevad sissenõutavaks muutunud nõuded.

Sissenõuet pöörab võlgniku varale kohtutäitur, kelle valdkonna eest vastutava ministri määrusega määratud tööpiirkonnas on võlgniku elu- või asukoht või kelle tööpiirkonnas asub võlgniku vara, kui käesolevas seadustikus ei ole sätestatud teisiti. Kohtutäiturite kontaktandmeid leiate siit: http://www.kpkoda.ee/content/avaliku-po ... taktinfo-0. Täitemenetluse algatamiseks tuleb kohtutäiturile esitada täitedokument ja täitmisavaldus. Täitmisavalduse vorm on kättesaadav siit:
http://www.kpkoda.ee/content/avaliku-po ... ste-vormid.


Vastas Oksana Kutšmei.

Vasta