Laen eraisikule

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Laen eraisikule

04 Jaan 2017, 18:17

Vabandust ,et teid tülitan aga olen suures jamas ja ei oska ega pole võimalik ka rahalisele seisule kuhugile pöörduda.
Väga tänulik oleksin kui te saaksite mõnele minu küsimusele vastata.
Nimelt andsin elukaaslasele 10 000eur laenu ja tagasi ei saanud midagi...nüüd kus oleme lahus kirjutasime notari juures võlakirja,et maksab 600eur iga kuu kuni võlg tasutud.
Muidugi ta ei maksnud ja andsin asja kohtutäiturile.
Esimesel kuul kui arestiti tema palk sain ma kusagil 800eur .
Nüüd kus mees tegi panka miinimumpalga puutumatusele avalduse siis sain sel kuul vaid 70 eur.
Selliselt ei ole võimalik ära elada ning 20.01 pean juba üürikorteri võtmed ära andma ja lootma,et äkki midagi ikka laekub.
Küsimused oleks sellised,et kas kohtutäitur võtab ka igal laekumisel summast mingi protsendi?
Väidetavalt peale miinimumtasu...summast siis mis ületab miinimumi ei saa kohtutäitur kõike ära võtta minu kasuks vaid saab võlgnik ka sealt 2/3 endale...võlgnikul ei ole ülalpeetavaid ei lapsi ega vanemaid ja pole ka vara tema nimel...samuti puuduvad üürilepingud.
Elab nö tuttava naise juures.
Siis veel selline asi,et kui tema sissetulek on olnud aasta läbi 1200-1300 eurot...kõigub vaid 100eur ringi siis ei saa ma ju kuidagi saada 70eur? Ta ei ole ka haige olnud.
Ühesõnaga jah...olen paraja supi sees ja oleksin ÄÄRMISELT tänulik kui te saaksite kasvõi mõne küsimusega aidata mind.

Re: Laen eraisikule

04 Jaan 2017, 18:17

Paraku saab kõigile Teie küsimustele vastata ainutl sissenõudmisega tegelev kohtutäitur. Kohtutäituri tasude kohta saate tutvuda kohtutäituri seadusest.


Vastas Jana Kitter.

Vasta