küsimus täitemenetluse kohta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

küsimus täitemenetluse kohta

09 Jaan 2017, 11:48

kas täitemenetlust saab läbi viia ja meie kodu müüki panna kasutades Harju Maakohtu Kentmanni kohtumaja kohtumäärust x-xx-xxxx v.a xx,xx,2015 kusjuures meie puhul kasutati just seda kohtumäärust mis andis väljapressijatele ja tungiti meie koju Põlva Politsei. Kaitsepolitsei,täitur ja lukuabi ja nõudsid minult 2 dokumendile allkirjasid midagi mulle selgitamata,miks,kes,milleks nagu ma oleks mingi kurjategija väljapressimise summa on koos täituritasudega üle 44000euro hetkel ma nimesid ei nimeta kuid kõigil episoodidel on tunnistajad olemas KUIDAS SELLINE KOHTUMÄÄRUS ÜLDSE TÄITURI KÄTTE SATTUS

Re: küsimus täitemenetluse kohta

10 Jaan 2017, 19:39

Kui teie suhtes on teinud kohtuotsuse Harju Maakohtu Kentmanni kohtumaja, siis täitmiseks suunatakse see ikka kostja ( teie) elukohajärgse kohtutäituri juurde. Seega on õigustatud ja seaduslik, et teie Põlvas asuvat kinnisvara on arestinud ja avalikult enampakkumisele pannud Tartu või Põlva kohtutäitur.


Vastas Krista Paal.

Re: küsimus täitemenetluse kohta

16 Jaan 2017, 18:31

aga pole kehtivat kohtuotsust-ainus kohtumäärus mis ma leidsin oli riina kingsepa hagiavaldus nordea bank ab eesti filiaali vastu tagasi lükatud ja selle dokumendiga tuli täitur menetlust läbi viima

Re: küsimus täitemenetluse kohta

23 Jaan 2017, 22:30

Eelmises vastuses selgitasin juba, et täitemenetluse aluseks saab olla üksnes riiklikult tunnustatud täitedokument. Täitedokumentide kataloog on toodud täitemenetluse seadustiku (TMS) § 2 lg-s 1.
TMS § 2 lg 1 p 19 kohaselt on täitedokumendiks muuhulgas notariaalselt tõestatud kokkulepe, mis näeb ette kinnisasja või laevakinnistusraamatusse kantud laeva omaniku või registerpandiga koormatud eseme omaja kohustuse alluda kohesele sundtäitmisele hüpoteegiga, laevahüpoteegiga või registerpandiga tagatud nõude rahuldamiseks.

Täitemenetlus R K suhtes oli algatatud hüpoteegiga tagatud nõude rahuldamiseks. Täitemenetluse algatamise aluseks (täitedokumendiks) oli notariaalselt tõestatud kokkulepe, mis nägi ette kinnisasja omaniku kohustuse alluda kohesele sundtäitmisele hüpoteegiga tagatud nõude rahuldamiseks.


Vastas Oksana Kutšmei.

Vasta