müstiline täitur

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

müstiline täitur

09 Jaan 2017, 12:01

selle kohtumääruse x-xx-xxxx v.a.xx,xx,2015 resulotsiooniks on R. K. hagiavaldus Nordea Bank AB Eesti filiaali vastu tagasi lükatud ja seda kasutas täitur täitevmenetluses nime ma hetkel veel ei nimeta -ta ise teab ja siiralt usub et ma pole 11 aastat pangale kodulaenu tasunud AGA MA OLEN IGAKUISELT TASUNUD SEDA NÄITAB KA MINU KONTO VÄLJAVÕTE aga teda see ei huvita tal silme ees üle 4000euro

Re: müstiline täitur

10 Jaan 2017, 19:41

Kohtutäitur peab täitma jõustunud kohtuotsust. Kohtutäitur ei võta aluseks omatulu, vaid kohtuotsuseid.

Kui teie hagiavaldus Norde Bank AB Eesti vastu tagasi lükati, siis jäigi kehtima kohtuotsus, millega mõisteti teilt välja Nordea Bank AB Eesti kasuks x summa.


Vastas Krista Paal.

Re: müstiline täitur

16 Jaan 2017, 18:28

aga kehtivat kohtuotsust pole

Re: müstiline täitur

23 Jaan 2017, 22:31

Eelmises vastuses selgitasin juba, et täitemenetluse aluseks saab olla üksnes riiklikult tunnustatud täitedokument. Täitedokumentide kataloog on toodud täitemenetluse seadustiku (TMS) § 2 lg-s 1.
TMS § 2 lg 1 p 19 kohaselt on täitedokumendiks muuhulgas notariaalselt tõestatud kokkulepe, mis näeb ette kinnisasja või laevakinnistusraamatusse kantud laeva omaniku või registerpandiga koormatud eseme omaja kohustuse alluda kohesele sundtäitmisele hüpoteegiga, laevahüpoteegiga või registerpandiga tagatud nõude rahuldamiseks.

Täitemenetlus R K suhtes oli algatatud hüpoteegiga tagatud nõude rahuldamiseks. Täitemenetluse algatamise aluseks (täitedokumendiks) oli notariaalselt tõestatud kokkulepe, mis nägi ette kinnisasja omaniku kohustuse alluda kohesele sundtäitmisele hüpoteegiga tagatud nõude rahuldamiseks.



Vastas Oksana Kutšmei.

Vasta