Summa arestimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Summa arestimine

15 Jaan 2017, 20:26

Mul on 4 last vanuses 5-18a. Mu pangakonto on arestitud kohtutäiturite poolt. Viimane laps on puudega ja saab invaliidsus pensioni 80,55€. Peretoetus on 357,54€. Ma käin tööl ja sellel kuul sain töötasu 650€. See kuu on laekunud lapse invaliidsuspension ja minu palk. Palgast on, aga kohtutäitur kinni pidanud 49,38€. Kas peretoetust ja invaliidsuspensioni loetakse ka iga kuu sissetuleku hulka? Kas kohtutäituril oli õigus minu kontolt see summa kinni pidada.

Re: Summa arestimine

15 Jaan 2017, 20:27

Teie kontole laekuv lapse pension ei kuulu Teile (tegemist on Teie lapse rahaga) ja seega Teie kohustuste täitmiseks ei tohi seda raha arestida. Kohtutäiturile tuleb esitada dokumentaalseid tõendeid selle kohta, et kontole laekuv pension on määratud Teie lapsele.

Täitemenetluse seadustiku (TMS) § 131 lg 1 p-st 1 tulenevalt riiklikele peretoetustele sissenõuet pöörata ei saa. TMS § 133 lg 1 kohaselt võlgniku konto arestimisaktis märgib kohtutäitur, et arestimisele ei kuulu igakuiselt summa, mis vastab ühe kuupalga alammäärale, ning märgib talle teadaolevate andmete põhjal võlgniku ülalpeetavate kohta arestimisele mittekuuluva summa. Kohtutäitur tühistab võlgniku avalduse alusel kolme tööpäeva jooksul konto arestimise ulatuses, mis tagab võlgnikule arestimisele mittekuuluva sissetuleku (TMS §-des 131 ja 132 sätestatud piirangud).
Kohtutäiturile tuleb esitada dokumentaalsed tõendid selle kohta, et kontole laekub muuhulgas ka TMS § 131 lg 1 p-s 1 nimetatud mittearestitav sissetulek (ehk peretoetus).


Vastas Oksana Kutšmei.

Vasta