Dekreedirahade arestimine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 28 Jaan 2017, 10:27

Dekreedirahade arestimine

28 Jaan 2017, 10:32

Tere,
Kas kohtutäitur võib arestida dekreedirahad juba haigekassas, enne kui need jõuavad minu pangakontole? Üritasin kokku leppida maksegraafiku osas kuid kohtutäitur ei nõustunud. Kas võin oma dekreedirahad lasta kanda lapse isa arvele?

Parimate soovidega,

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Dekreedirahade arestimine

01 Veebr 2017, 23:17

Haigekassa kaudu maakstavate dekreedirahade all peetakse ilmselt silmas sünnitushüvitist, mis makstakse rasedus- ja sünnituspuhkuse korral.

Sünnitushüvitis on haigekassa makstav töövõimetushüvitis, mida makstakse sünnituslehe alusel rasedus- ja sünnituspuhkusele jäämisel kuni 140 päeva töötajana ravikindlustatud naisele. Sünnitushüvitise puhul on tegemist sissetulekuga täitemenetluse seadustiku (TMS) § 130 lg 1´ mõttes ning see on arestitav sissetulek, millele kehtivad TMS §-s 132 toodud sissetuleku arestimise erisused ja piirangud.

Juhul, kui kohtutäitur arestis sünnitushüvitise Haigekassale edastatud aktiga ei oma arestimise mõttes mingit tähtsust kelle arvele Te need kanda lasete. Haigekassa täidab kohtutäituri akti ja kannab raha kohtutäituri ametialasele kontole mitte Teie poolt valitud kontole (olgu see Teie või abikaasa konto).


Vastas Oksana Kutšmei.

Vasta