Inkasso (sissenõudja sihilik kiusamine)

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Inkasso (sissenõudja sihilik kiusamine)

09 Veebr 2017, 11:38

Mul on võlgnevus inkassofirmale olnud üsna pikka aega. Nendega olen olnud ühenduses ja selgitanud, et mul pole olnud võimalik maksta, mõned maksed olen siiski teinud, kaasa arvatud paar makset nimetuse all "maksegraafiku ülesseadmise tasu 20 eur". Ma pole olnud kadunud ja olen ise ühendust nendega hoidnud ning kursis enda majandusliku olukorraga. Nimelt kasvatan üksi kahte last, alimendid välja mõistetud, kui pole iial laekunud( 4 aasta jooksul). Aasta lõpus siis otsustas inkassofirma pöörduda kohtusse, sai sõlmitud maksegraafik kohtuväliselt. Alguses inkasso üritas veel sõlmida ligi 100 eurot suuremale summale maksegraafikut. Kui olin 3 korda küsinud neilt täpselt, et mis rahad ja kuist juurde tulevad, siis sain teate, et nad tegid mingi ümberarvestuse ja summa kahanes. Tasusin seal selle riigilõivu ja esimese makse samuti (kahjuks küll hilinemaisega). Võtsin ühendust inkassofirmaga korduvalt nii kõne kui emaili teel, et sooviksin teada, et kas maksegraafik on endiselt ikka jõus. Inkassofirma töötaja ütles mulle telefonis, et "nad ei paku seda teenust, et nad ei kinnita ei emaili ega kõne teel, et kas maksegraafik on jõus, isegi siis kui ma ise seda küsin". Nad lõpetasid minuga korduvalt kõne ning viimane kõne, mis mul nendega oli, siis ma ütlesin, et ma ei saa ju teha suvaliselt makseid kui Te seda mulle ei ütle, klienditeenindaja ütles mulle, et minuga võetakse ühendust ning lõpetas kõne. Seda ühenduse võtmist aga ei tulnudki. Mis tuli oli aga kohtutäitur ning arestitud arved ning auto. Auto sai minu nimele kirjutatud 9. detsembril. 13. jaanuaril ma mõtlesin, et võtan auto tagatisel laenu ning tasun ära kogu summa( laenu ei saa võtta enne kui auto nimel olnud vähemalt 1 kuu). Avastasin aga, et auto arestitud. Võtsin kohe ühendust kohtutäituriga ning sissenõudjaga. Selgitasin, mis plaan mul oli võlgnevuse tasumiseks ning palusin autolt aresti eemaldamist. Selgitasin ka enda tervislikku ning majanduslikku seisukorda. Nimelt olen rase ning sünnitustähtaeg 7. veebruar, elukaaslane tööl ei käi, seega minu sissetulek on ainus sissetulek. Selgitasin, et laen oleks hädavajalik ka meie igapäevaste arvete ja toidu tasumiseks. Palusin ainult eemaldada autolt aresti, mitte arvelt, et kuna laenu ülekanne tuleb vaid isiklikult pangakontole, siis nad saavad kohe sealt selle kätte. Samuti saatsin neile allkirjastamata versiooni laenulepingutest, et tõestada mis mul plaanis oli. Nad keeldusid. Palusin vaadata uuesti läbi ning selgitasin uuesti, et mul hetkel puudub sissetulek muud moel. Ainus sissetulek on lasteraha 100 eurot iga kuu. Vanemahüvitis hakkaks laekuma alles maikuus. Nad keeldusid uuesti ning ütlesid, et nad ei pea enda otsust ka selgitama mitte. Saatsin neile pildid enda rasedaraamatust ja ametlikust tõendist, et olen rasedusega arvele tulnud enne 12ndat rasedusnädalat. Selgitasin, et mu olukord on reaalselt nii halb, et mul pole lastele süüa anda ning üür tasumata ning ähvardab üürikorterist välja tõstmine. Samuti saatsin neile pildi enda Maksu ja Tolliameti lehest, et mul tuleb tulumaksutagastus ligi 600 eurot. Et see kataks suuremas osas selle võlgnevuse nagunii, kuigi ma tahtsin selle ennem ära maksta. Võlgnevus on 766 eurot, auto väärtus 3000 eurot. Lõpuks pakkusin välja, et kui laps sünnib, siis tasun 200 eurot sünnitoetustest, et nad siis eemaldavad autolt aresti ja saan tasuda ülejäänu. Nende vastus oli, et 200+ kohtutäituri tasu. see teeb kokku 360. See kõik on väldanud juba üle kuu aja. Ma olen selgitanud enda olukorda ja üritanud asja lahendada aga see tundub juba sihiliku kiusu ajamisena inkassofirma(sissenõudja) poolt. Samuti klienditeenindajad, kellega olen rääkinud pole olnud just kõige viisakamad ja kohati olen tundnud lausa alandamist. Mulle on öeldud, et kontorisse kohale pole mul mõtet minna, et see ei lahenda nagunii midagi. Aina lasevad mul kirjutada, kirjadele vastamine võtab aga iga kord mõne päeva aega vähemalt. Ühtegi lahendust nad välja ei paku ning tundub, et nad lihtsalt ei soovi seda asja lahendada. Igasugune inimlikkus on puudulik. Mis ma peaksin edasi tegema? Reaalselt võimalus kogu summa tasuda on olemas, kuid sissenõudja ei soovi vastu tulla ega paku ka ühtegi lahendust. Nad lihtsalt naeravad minu üle ning sihilikult tekitavad stressi ning suurendavad minu makseraskust veel enam. Ma olen selgitanud neile, et ähvardab kodust (üürikorterist) ilma jäämine ja sellist raha, et uus korter üürida, mul pole ning kuskile minna pole samuti. Mida ma saan teha?

Re: Inkasso (sissenõudja sihilik kiusamine)

12 Veebr 2017, 22:42

Teie kirjast ei ole võimalik aru saada, kas olete pöördunud lastele kohtu poolt väljamõistetud otsusega elatise saamiseks avaldusega kohtutäituri poole. Igal juhul tuleks Teil seda teha, sest alates käesoleva aasta algusest tasub riik elatisabi 100.-€ lapse kohta nendele lastele, kelle vanem lapsele elatist ei tasu, kuid elatisabi taotlemine käib kohtutäituri kaudu ja tingimusel, et kohtutäituril pole tõesti olnud võimalik elatisevõlgnikult elatist sisse nõuda.

Uue laenu võtmine vana laenu tasumiseks ei lahenda Teie probleeme, sest tekivad uued kohustused, mida Te täita tõenäoliselt ei suudaks, laste toimetulekuks mõeldud rahade kasutamine oma võlgnevuste tasumiseks on täiesti lubamatu. Pöörduge spetsialisti poole, kes oskaks Teile soovitada, kuidas tulla väheste sissetulekutega toime ja mittetöötav elukaaslane peaks kindlasti leidma töö, mitte elama Teie ja laste kulul.


Vastas Jana Kitter.

Vasta