Kohtutäitur ja raha arestimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtutäitur ja raha arestimine

18 Juun 2011, 13:14

Tere, mul on selline lugu, et sai aastal 2008 võetud laen, mida ma hiljem töökaotuse tõttu ei suutnud ära maksta ning see läks kohtutäituri kätte. Tean seda, et mul on õigus kätte saada miinimum, pluss lapse pealt 1500 EEK, nii et kokku on mul õigus arvelt kätte saada 5800 EEK. Küsimus on nüüd selles, et minu sissetulekuteks on sotsiaaltoetus (puude toetus), töövõimetuspension ja lapsetoetus ning hetkel ka viimast kuud palk, kuna tööleping lõppeb. Ma siin foorumis lugesin, et lasteraha ja puude raha ei tohiks arestida, kui ma muidugi õigesti aru sain. Kui neid arestida ei saa, kas siis neid summasid arvestatakse ikka sinna sisse, mis mul on õigus kätte saada? Kuna praegu küll arvestatakse nii puude toetus, kui ka lasteraha mul selle 5800 sisse.

Re: Kohtutäitur ja raha arestimine

26 Juun 2011, 15:45

Seadus ei luba kohtutäituril arestida võlgniku sissetulekuid, mis on märgitud TMS §-s 131, mille näol on tegemist riigi või kohaliku omavalitsuste poolt makstavate toetustega või hüvitistega. Juhul, kui need summad laekuvad võlgniku arvelduskontole, peab kohtutäitur need aresti alt vabastama võlgniku poolt esitatud vastava avalduse alusel. Teie poolt arvutatud mittearestitav summa jäetakse vabaks üksnes töötasuga sarnase sissetuleku saamise korral. Kui Teil puudub regulaarne sissetulek kas töötasu, pensioni vms näol ei ole kohtutäitur kohustatud Teie arvelduskontol suuremal määral mittearestitavat osa vabaks jätma. Seega, kui Te ei tööta ega saa pensioni, on Teil õigus taotleda mittearestitava miinimumi kohaldamist arvelduskontol üksnes TMS §-s 131 märgitud toetuste ja hüvitiste summade ulatuses.


Vastas Oksana Kutšmei
5.01.12

Vasta