täitemenetluse lõpetamisest

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

täitemenetluse lõpetamisest

06 Mär 2017, 16:52

Lugu järgmine, 3.märtsil sai mul kohtutäiturile võlg kuhjaga tasutud, sest tööandja ei teadnud, et võlasumma täis saanud ja pangakonto oli ka rohkem miinuses, kui võlga üleval. 03.03.2017 seisuga on kohtutäitur saanud minult 250 eurot rohkem kui pidanuks, lisaks on täna 06.03.2017 ka auto edasi aresti all ja tuludeklaratsiooni tagastus ka 922 euroga miinuses. Kirjutasin 3.03.2017 e- maili kohtutäiturile, kus teatasin, et võlg tasutud ja et palun vabastada mind orjusest....aga siis 06.03 .2017 pole veel midagi muutunud, ikka kõik nii nagu enne. Ma tean, et kohtutäituril on 10 päeva aega sissenõudjale raha tasumiseks jne. Aga mina tahaksin ka oma raha tagasi ja tuludeklaratsiooni ning autot vabaks. Mis ma pean tegema, et ei peaks ootama ma ei tea kaua? kes peaks teavitama mu tööandjat, et ta järgmise kuu palgast enam 150 eurot täiturile ei kannaks ja kuna peaks täitur maksuameti tuludeklaratsiooni keskkonnast selle jaburduse ära võtma? Palun vastake, kes teab?

Re: täitemenetluse lõpetamisest

13 Mär 2017, 22:51

Täitemenetluse seadustiku (TMS) § 43 lg 1’ järgi võlgniku konto arestimise tulemusena kohtutäituri ametialasele arvelduskontole laekunud raha kannab kohtutäitur sissenõudjale üle käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatud korras, kuid mitte enne kolme tööpäeva möödumist võlgnikule arestimisakti edastamisest arvates. Pärast konto arestimisakti võlgnikule edastamist laekuvad summad kannab kohtutäitur sissenõudjale edasi käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatud korras, kuid mitte enne kolme tööpäeva möödumist raha laekumisest arvates.

Kolm tööpäeva on ettenähtud selleks, et võlgnik saaks taotleda arestiga laekunud raha tagasi sel alusel, et kohtutäituri arestis võlgniku sissetuleku, mida ei tohtinud arestida. Seega raha laekumisest kolme tööpäeva jooksul ei ole lõplikult selge, kas laekunud raha arvestatakse nõude katteks või tagastatakse võlgnikule. Sellest tulenevalt ei saa kohtutäitur selle aja jooksul areste tühistada.

Nõude rahuldamise korral vabastatakse võlgniku vara arestist viivitamatult (ehk ilma põhjendamatu viivitusteta). Üldjuhul kuulub vara arestist vabastamisele 5 kuni 7 tööpäeva nõude rahuldamise päevast arvestades.


Vastas Oksana Kutšmei.

Vasta