Kohtutäituri nõue Tele2 kasuks - võla aegumise tähtaeg

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtutäituri nõue Tele2 kasuks - võla aegumise tähtaeg

20 Mär 2017, 18:33

Tere

16.03. sai minu elukaaslane Lindorf Eesti AS-lt nõude summale 1971.31€, mille maksetähtaeg on täna 20.03.17. Mittemaksmise korral lubatakse isik üles panna maksehäireregistrisse.
Meile oli taoline kiri üllatuseks, kuna oma teada meil mingeid võlgnevusi kellelegi ei ole enam. Kunagi oli, aga see sai makstud ja pangakonto aresti alt vabastatud. Küsisime, mille alusel minu elukaaslasele taoline nõue saadeti ja vastuseks saime rea arveid ja lepinguid e- maili teel. Me ei tea nüüd, kuidas tuvastada võimalikku/ mittevõimalikku võlgnevust Tele2- le? Lindorf soostus summa vähendamisega ja ka pakkus omalt poolt maksegraafiku võimaluse välja. Vähendatud summa on 820€, millest põhiosa vaid 300.67€.

meie küsimus on- kas üldse peab maksma? Millise aja jooksul aegub tema võlg?

Lisan natuke infot ka:
Tele2 arved on perioodist 15.04.2008 kuni 01.09.2009. Viimane makse inu poolt kajastub 01.06.2009 arvel, millel jääb tasuda veel 4764.37€.
Lepingud on perioodidest 30.08.2000; 3.04.2006 ja 9.12.2007
Lepingu lisad 15.06.2007 ja 5.09.2007.

Palume abi!
Lugupidamisega

Re: Kohtutäituri nõue Tele2 kasuks - võla aegumise tähtaeg

21 Mär 2017, 18:34

Tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146. Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg

(1) Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on kolm aastat.

Juhul, kui teate, et kõik võlgnevused Tele2-le olid tasutud, tellige pangast filtreeritud pangakonto väljavõte ja pöörduge Lindorff Eesti AS- poole, tõendamaks, et Teil puuduvad võlgnevused Tele2 ees.


Vastas Jana Kitter.

Re: Kohtutäituri nõue Tele2 kasuks - võla aegumise tähtaeg

22 Mär 2017, 10:22

Tere Jana

Kas konkreetne võlg on aegunud? Kui on, mida siis teha?

Pangast väljavõtteid ei saa kõiki, kuna osa raha sai tööandja poolt tasutud seoses pangakonto arestimisega kohtutäituri poolt.

Ootan abi, mida teha...

Re: Kohtutäituri nõue Tele2 kasuks - võla aegumise tähtaeg

22 Mär 2017, 15:58

Väga raske on vastata küsimusele, kas konkreetne võlgnevus on aegunud, kui ise kirjutate, et enda teada pole Te kellelegi võlgu. Juhul kui olete siiski võlgu ja viimati olete tasunud 2009.aastal, siis tuleks Teil esitada Lindorff Eesti AS- le kirjalik taotlus aegumise kohaldamiseks.


Vastas Jana Kitter.

Re: Kohtutäituri nõue Tele2 kasuks - võla aegumise tähtaeg

23 Mär 2017, 11:25

Tere veel

Palun selgitage, mis vahe on mõistetel "Tehingust tulenev nõue" ja "Seadusest tulenev nõue"?
Kas ma saan õigesti aru, et kui Tele2 ise oleks hakanud minu käest võlga nõudma, siis oleks mul peale 3 aasta möödumist ehk siis "tehingust tulenev võlg" õigus taotleda võla aegumist? Kui aga nad loovutasid võla Lindorff Eesti AS- le näiteks 2015. aastal, siis sellest ajast hakkab tiksuma "seadusest tuleneva võla aegumine"? Hetkel pole mulle teada, mis kuupäeval võla loovutamine toimus, kuid tõin lihtsalt selle näiteks.

Ettet tänades

Re: Kohtutäituri nõue Tele2 kasuks - võla aegumise tähtaeg

27 Mär 2017, 21:15

1. tuleneva nõude TsÜS-is ette nähtud aegumistähtajad on järgmised: Tehingust tuleneva nõude üldine aegumistähtaeg on kolm aastat (TsÜS § 146 lg 1). Nõude üldine aegumistähtaeg kehtib juhul, kui seadusega ei ole määratud muud tähtaega. Tele2 sõlmides teenuse saamiseks lepingu, tegitegi tehingu.


Ka tehingust tulenev õiguskaitsevahendi kohaldamise nõue on tehingust tulenev nõue TsÜS § 146 mõttes

12. novembri 2008. a. otsuses tsiviilasjas nr 3-2-1-95-08 rõhutas tsiviilkolleegium, et oluline on välja selgitada aegumise algusele kohaldatavad sätted. Erinevate nõuete aegumisele võivad nende nõuete iseloomust lähtuvalt kohalduda erinevad TsÜS-i sätted. Kui hageja ja kostja on sõlminud mitu lepingut, siis tuleb nõude aegumise seisukohast analüüsida kõiki lepinguid. Juhul, kui poolte vahel on küll vaid üks leping, kuid sellest lepingust on tekkinud mitu nõuet, tuleb ka neid eristada ja eraldi analüüsida.



2. Seadusest tuleneva nõude aegumine on alusetust rikastumisest tuleneva nõude aegumine.


Vastas Jana Kitter.

Vasta