Inkasso vaikib

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Inkasso vaikib

22 Mär 2017, 09:09

Tere.
Lugu on pikk, aga teen lühidalt !

Nimelt minul selline küsimus.

Töötan Soome Vabariigis , aga rahvastikuregistri järgi on sissekirjutus Eesti Vabariigis.Olles võlglane eesti Inkassofirmale saadeti 06.2016 minu firmasse läbi Soome Ulosotto Virasto ( a la kohtutäitur) nõue minuvastu.ok. Peeti minu palgast kinni ca 1900 eurot ja sellega sai asi makstud.olen sellega ka nõus...AGA...kuna kohtu nõude järgi oli lõppjääk 1299 eurot ( olin eelnevalt teatud osa ära maksnud ca 4200 st eurost ), siis kuidas sai eesti Inkasso võtta enam raha kui põhinõude jääk oli.
saadetud e-mail inkassosse , et mis õigusega võtate enam raha kui põhivõla nõudejääk, siis vastati mulle :

"seoses Teie lahkumisega Eesti Vabariigist menetluse ajal pidid nemad sisse ostma teenust, et mind kätte saada !!!?? nagu, et kuna minu aadress on rahvastikuregistrijärgi Eesti, siis nemad pidid mind taga otsima ??!!
On see nagu reaalne, et minu põhinõude jäägist enammakstud ca üle 600 euro on läinudki teenuse sisseostmiseks ???
Olen saatnud inkassosse mitu kirja küsides neilt, et mille alusel te pidasite kinni enam raha kui põhinõude jääk, siis vastust ma ei ole sealt saanu !!??
Küsisin vastavat paberit , mis tõendaks selle yle 600 euro "tagaotsimiskulusid" , siis siiani ( üle poole aasta ) ma vastust ei ole saanud.
siit küsimus: " KAs peaksin selle paberi saama? "

Kas Inkassol oli õigus kinni pidada enam raha, kui kohtulahendi summa põhivõla jääk oli ?

tänan

Re: Inkasso vaikib

23 Mär 2017, 16:37

Täitemenetluse seadustiku § 2 lg 1 p 1 sätestab, et täitedokumendiks on jõustunud või viivitamata täitmisele kuuluv kohtuotsus ja -määrus tsiviilasjas. Sundkorras Teilt sissenõuet teostada saab ainult kohtutäitur. Ilmselt on sissenõude aluseks Eesti kohtuotsus või maksekäsu kiirmenetluses tehtud määrus. Te peaksite selguse saamiseks pöörduma Soome riigi kohtutäituri poole, et saada selgust, millise kohtulahendi alusel Teie töötasust kinnipidamist teostati. Inkassofirma ei oma õigust kohtulahendite sundtäitmiseks. Ülemäärased 600 eurot võib olla menetluskulu kohtumenetluses. Menetluskulu koosneb tavapäraselt riigilõivust ja õigusabi kulust. Kui kohtulahend on antud sundtäitmiseks kohtutäiturile, siis lisandub veel kohtutäituri tasu. Selliselt võiski olla Teilt sissenõutud summa suurem, kui Te eeldasite. Rohkem, kui näeb ette kohtulahend, ei ole õigust kohtutäituril Teilt kinni pidada. Nagu märgitud võib sellele lisanduda kohtutäituri tasud.


Vastas Vambola Olli.

Re: Inkasso vaikib

24 Mär 2017, 11:18

Lisan selgituseks mõned numbrid ja vastuse inkassolt !
Kohtumääruse järgi : 4250,30 eurot ( põhivõlg +kõrvalnõue+menetluskulud )
Aastatega tasutud: 2950,48 eurot
Jääk ; 4250,30 eurot - 2950,48 eurot = 1299,82 eurot

Soome kohtutäituri otsusega kinnipeetud summad palgast: 616,91 e + 708,66 e + 587,59 e = 1913,16 eurot
Seega vahe on: 1913,16 e - 1299,82 e = 613,34 eurot
Kas sisseostetud teenus saab olla nii suur summa ?

Lisasin inkasso vastuse minu küsimusele vastava paberi saamise kohta:
Meie nõue oli Teie vastu küll summas 1299,82 €, aga kuna menetluse vältel lahkusite te Eestist Soome ja edasine täitemenetlus tulemust ei toonud , siis olime sunnitud ostma sisse teenust ettevõttelt, kes tegeleb võlgnike otsimise ja menetlemisega Soomes. Antud teenus läks meile maksma 650 €-i ehk Teie võlajääk oleks hetkel 36,66 €-i (1299,82+650- 1913,16). Samas oleme valmis Teile vastu tulema ja loobuma sellest nõudest ning lõpetame menetluse Teie suhtes.


Kuna Soome kohtutäiturile oli esitatud nõue kogu põhivõla peale ( 4250,30 eurot), aga jääk oli 1299,82 eurot, siis kas peaksin pöörduma kogu nende kohtulahendite ja juba eelnevalt makstud summade paberiga ainult Soome kohtutäituri poole? Kui mul oli kinni peetud juba palgast kokku 1913,16 eurot, siis helistasin vastavad instantsid läbi küsimusega, et kas nagu liiale Te ei lähe, siis vastati Soome kohtutäituri poolt, et kuna neile ei ole Eesti inkassost tulnud kinnitust, et lõpposa on makstud ( soome kohtutäitur pole minu eelnevalt makstud summade e. lõppjäägi paberit näinudki) ja rohkem pretensioone ei ole minu vasty, siis võetigi 613,34 eurot liiga. Alles siis kui ma hakkasin häält tõstma ja helistama inkassosse,et mis toimub, siis tuligi selline kiri vastu nagu ülalpool toodud!
Minule tundub asi absurdsena !!!!!
Kuna sellest ajast on möödas ca 8 kuud ja ma olen ikka veel eesti Maksehäireregistris üleval, siis tegin kõne oma kohtutäiturile ja nemad ei teadnudki, et mul see juba nii kaua aega tagasi on ära makstud !!! On see normaalne ?? Inkasso pole kohtutäiturit teavitanudki, et nõue minuvastu puudub !!
Käskisin kohtutäituril uurida asja inkassost ja sain vastuse, et jah nõue minuvastu puudub ja kui maksate nüüd ära veel UUESTI MINGI KOHTUTÄITURITASU A LA 98 EUROT, Siis kustutame teid maksehäireregistrist !!!!
palju ma lõpuks maksma pean, et sellest jamast lahti saada???? On siis neil õigus nõuda kohtutäituritasu veel ??

parimat soovides

Re: Inkasso vaikib

27 Mär 2017, 05:35

Teie raskused ja lisakulutused tulenevad sellest, et Te ei täitnud nõuetekohaselt vastavalt kokkuleppele laenulepingut. Võlaõigusseaduse § 8 lg 2 sätestab üheselt, et leping on lepingupooltele täitmiseks kohustuslik. Tavapäraselt on laenulepingutes säte, et laenu saaja on kohustatud laenu andjat teavitama elukoha ja kontaktandmete muutumisest. Teie jaoks tekkis olukord, kus oli olemas kohtuotsus Teilt tasumata laenu sissenõudmiseks, kuid Teiega ei olnud võimalik ühendust saada. Kui on olemas jõustunud kohtuotsus, on laenuandjal ehk siis sissenõudjal õigus pöörduda kohtutäituri poole kohtuotsuse sundtäitmiseks. Kohtutäituri poole pöördumisel lisandub sissenõutavale summale alati kohtutäituritasu. Kuna kohtuotsust olid sunnitud täitma nii Eestis tegutsev kohtutäitur kui ka teises riigis tegutsev kohtutäitur, siis peetaksegi võlgnikult kinni mõlema kohtutäituri tasud.
Kui Te leiate aga, et inkassofirma nõuab alusetult Teie tagaotsimistasu, siis võite inkassofirma vastu pöörduda kohtusse. Loomulikult peaks inkassofirma tõendama kantud kulutusi. Teise isiku vastu kohtusse pöördumise eelduseks on, et see isik on rikkunud Teie õigusi ning ei nõustu kohtuväliselt vaidlust lahendama.
Tsiviilasjade menetlemine kohtus toimub vastavalt tsiviilkohtumenetluse seadustiku (TsMS) sätetele. Hagi sisule esitatavad nõuded on ära toodud TsMS §-s 363. Hagiavalduses märgitakse lisaks menetlusdokumentide muudele andmetele:
1) hageja selgelt väljendatud nõue (hagi ese);
2) hagi aluseks olevad faktilised asjaolud (hagi alus);
3) tõendid, mis kinnitavad hagi aluseks olevaid asjaolusid, viidates konkreetselt, millist asjaolu millise tõendiga tõendada soovitakse;
4) kas hageja on nõus asja kirjaliku menetlemisega või soovib asja läbivaatamist kohtuistungil;
5) hagihind, kui hagi ei ole suunatud kindla rahasumma maksmisele.
Hagi tuleb esitada trükikirjas A4 formaadis lehel. Soovitav on kohtusse hagi esitamisel pöörduda advokaadi või muu õigusteadmistega isiku poole, kes esindaks Teid kohtuvälises menetluses ja kohtus. Hagi rahuldamisel mõistetakse menetluskulud välja vastaspoolelt.


Vastas Vambola Olli.

Re: Inkasso vaikib

30 Mär 2017, 06:50

Kuigi tegu ei ole laenulepinguga, siis arvan et pean konkreetselt võtma ühendust advokaadiga. asjalood on tegelikult kunagi maksmata jäänud korteriüüris.

Aga sellegipoolest tänan nõuannete eest

Vasta