kohtutäitur võttis suurema summa

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

kohtutäitur võttis suurema summa

27 Mär 2017, 08:06

Tere
Mul võeti suurem summa kui võla nõuded olid ja kohtutäiturid tunnistavad, et saanud suurema summa aga ongi selles, et mis ajajooksul nad selle mu arvele tagasi peaks maksma ? Asjast juba 17 päeva möödas ja küsinud, et mis aja jooksul mulle see raha tagastatakse siis ei vastada sellele või öeldakse lihtsalt võlgnevus tasutud .Siin foorumis lugesin, et kohtutäitur peab üleliigse summa koheselt tagastama .
Lugupidamisega

Re: kohtutäitur võttis suurema summa

30 Mär 2017, 22:39

Täitemenetluse seadustiku § 57 täitemenetluses vara müügist saadud rahast pärast täitekulude katmist ning sissenõude rahuldamist ülejäänud summa tagastatakse võlgnikule viie tööpäeva jooksul alates raha jaotamisest. Samast tähtajast peab kohtutäitur lähtuma ka siis, kui raha on laekunud võlgniku konto, sissetuleku või muu rahalise nõudeõiguse arestimise tulemusena.

Samas tuleb arvestada, et mõnikord on võlgnik täitedokumendi kohaselt kohustatud tasuma ka nn jooksvat viivist, st viivis lisandub nõudele ka täitemenetluse jooksul. Üldjuhul peab lisandunud viivise üle arvestust sissenõudja. Eelkirjeldatud juhul võib viivitus raha tagastamisel olla seotud sellega, et kohtutäitur peab ootama sissenõudja kinnitust tasumisele kuuluva viivise suuruse kohta.


Vastas Oksana Kutšmei.

Vasta