Kohtutäitur ja sissetulekute arestimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtutäitur ja sissetulekute arestimine

25 Apr 2017, 10:09

Tere,
Selline probleem, et alates 26,06,16 töötan ametlikult.
Kuna seljataga on "kirju minevik" siis on mul päris mitme kohtutäituri juures täitemenetlused.
Alates tööleasumisest pole ma mitte kordagi saanud palgast kätte üle 330 euri. Tööandja väidab, et kohtutäitur on arestinud kõik mis ületab 330 euri.
Kas see on seaduslik? Kuidas käituda?
Hetkel on mul veel sissetulekuks töövõimetuspension ja puudetoetus.

Re: Kohtutäitur ja sissetulekute arestimine

27 Apr 2017, 11:05

Tere,

Täitemenetluse seadustiku par. 132 lg. 1 sätestab, et sissetulekut ei saa arestita, kui see ei ületa ühe kuu eest ettenähtud palga alammäära suurust või vastavat osa nädala või päeva sissetulekust.
Vabariigi Valitsuse 18.12.2015.a. määruse kohaselt on alates 1. jaanuarist 2017. a. töötasu alamäär täistööaja korral 470 eurot kuus.

Täitemenetluse seadustiku par.130 lg. 11 näeb ette, et sissetulekuks loetakse eelkõige võlgniku töötasu või muud sellesarnast tasu.

Sama seaduse par. 131 toob ära loetelu sissetulekutest, millele ei saa pöörata sissenõuet. Selle paragrahvi lg. 1 punkt 2 nimetab sellise sissetulekuna puudega inimese sotsiaaltoetuse ja punkt 61 töövõimetoetuse.

Seega sissetulekuks Teie puhul on töötasu, puudega inimese sotsiaaltoetus ja töövõimetustoetus. Nende liitmise tulemusena selgub sissetuleku summa. Kui selliselt arvutatud sissetulek ületab 470 eurot kuus, siis ületavale summale saab sissenõuet pöörata.

Vastas Lia Niitaru

Vasta