Mure

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Mure

17 Juul 2011, 16:58

Mul on kohtutäiturite ja inkasso poolt pangaarve arestitud.Ja nüüd on võimalus minna ametlikult välismaale tööle.Kas ma tohin minna kui mul on sellised piirangud.

Re: Mure

18 Juul 2011, 16:49

Pangaarvete arestimine ei too kaasa keeldu lahkuda Eestist. Seega võite vabalt asuda tööle välismaal, kui selleks on võimalus.


Vastas Kaja Kiilo

Re: Mure

18 Juul 2011, 19:32

Kui võlad on pikemat aega maksmata, kuna pole korraliku tööd leidnud, kas kohtutäituritel on võimalik välismaale tööle minek keelata.

Re: Mure

22 Juul 2011, 16:07

Küsimusest ei selgu, milliste võlgadega on tegemist. Kui tegemist on karistuseks määratud trahvivõlgnevusega, võib sissenõudja taotleda kohtult trahvi asendamist arestiga.
Täitemenetluse seadustiku § 201 lg 1 sätestab, et kui rahatrahvi tervikuna määratud tähtpäevaks ei tasuta või kui osastatud rahatrahvi tasumise tähtaega ei järgita ja rahatrahvi täitmise tähtaega ei ole pikendatud ning võlgnikul ei ole vara, millele sissenõuet pöörata, teatab kohtutäitur hiljemalt ühe aasta möödumisel rahatrahvi kohtutäituri menetlusse võtmisest, kuid mitte hiljem kui kolme aasta möödumisel väärteootsuse jõustumisest, sissenõudjale täitmise võimatusest. Kui puuduvad karistuse asendamist välistavad asjaolud, saadab sissenõudja avalduse rahatrahvi asendamiseks arestiga vastavalt karistusseadustiku §-s 72 sätestatule kohtuotsuse täitmisele pööranud maakohtule. Sissenõudja teatab avalduse esitamisest võlgnikule ja kohtutäiturile.
Samasugust karistuse asendamist võidakse kohaldada, kui kriminaalasjas on määratud karistuseks rahaline karistus ja karistus on kandmata, st karistuseks määratud rahasumma on tasumata.
Muude võlgade puhul selliseid sanktsioone rakendada ei saa. Täitur ei saa keelata välismaale tööle minemist ja eelduslikult välismaale tööle asumine tekitab olukorra, kus võlg on võimalik tasuda. Arusaamatuste ärahoidmiseks informeerige oma tööle asumisest täiturit.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta