Kohtutäitur on teinud vea!

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtutäitur on teinud vea!

02 Aug 2018, 12:29

Tere,

Nõue aastast 2003, kohtutäitur on saanud poole summast kätte. Väga ebameeldib kohtutäitur, sissetuleku arestimisel ei ole võtnud arvesse ülalpeetavat, järelpärimistele vastab väga ebaselgelt-kui üldse vaevub vastama.
Soovisin ühendust võtta otse sissenõudjaga 2 nädalat tagasi, et saada teada palju on kohtutäiturilt neile raha laekunud ja oh seda üllatust kui avastasin et antud ettevõte ehk sissenõudja on äriregistrist kustutatud juba 2005 aastast!!!

Minu järelpäringule vastas kohtutäitur nii:
*ASP Kaubandus on on nõude loovutanud täitemenetluse algatamisel juba 01.12.2003 Julianus Inkasso Agentuur OÜ ja lvõlanõude katteks laekunud raha on täitemenetluse algatamisest alates kantud üle Julianus Inkassole.
Juba kohtumenetluses oli selle äriühingu esindajaks Julianus Inkasso ja ei peaks Teile olema teadmata, et Julianus Inkasso omandab taolisi võlgnevusi.*

Soovides kõiki dokumente selle nõude osas, ei ole nagu alati enam kohtutäitur vastanud. Mina ei ole saanud ühtegi dokumenti selle kohta et Inkasso on selle nõude omandanud, sest arestimisaktides on selgelt kirjutatud sissenõudjaks ikkagi ettevõte mitte inkasso.

Kuna vastust pole siiani siis saatsin küsimuse otse Julianus inkassosse ( logides nende lehele sisse, siis antud nõuet üldse ei näita minu nime all olevates menetlustes). Sealt sain vaid kohtudokumendi, kus on selgelt kirjas et nemad on vaid ettevõtte ehk sissenõudja esindaja.

Mida edasi teha? Kuhu kaevata? Nagu mina aru saan, siis antud nõue on tegelikult ju aastast 2005 lõppenud seoses sissenõudja kustutamisega, raha on saanud julianus inkasso alusetult. Kas pean kohtusse pöörduma? Palun abi, sest 13 aastat olen võidelnud kohtutäituriga selle nõude pärast!

Re: Kohtutäitur on teinud vea!

09 Aug 2018, 23:10

Tere,

Kui kohtutäitur on teinud vea ja pidanuks täitemenetluse lõpetama, tuleb esmalt esitada kirjalik vaie kohtutäituri tegevusele kohtutäiturile endale. Kui kohtutäitur vaiet ei lahenda,saab pöörduda kohtusse kaebusega kohtutäituri tegevusele.
Kui vajate abi vastavate dokumentide vormistamisel, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta