korteri sundmüük

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

korteri sundmüük

29 Jaan 2019, 15:46

Tere

Nimelt on kohtutäituri poolt arestitud pangakonto. Tahaks teada, kas neil on õigus minna minu korteri kallale?

Korteril on peal kodulaen, hüpoteek pangakasuks. Samuti on vanemate korter tagatiseks.
kui ma neile maksta ei saada, kas siis nad võivad nõuda korteri sundmüüki?
Olen pangale makseid teinud vastavalt graafikule ja sellega probleeme ei ole.


Teiseks, kui minu sissetulek on vaid lasteraha (peretoetus u 200.- kuus) , siis kuidas saab kohtutäitur nõuda, et minu igakuine makse maksegraafiku alusel oleks 150.- kuus ? pakkusin neile esialgu, et 30.- kuniks tööle lähen, aga see neile ei sobi?

Re: korteri sundmüük

05 Veebr 2019, 22:53

Tere,

Teie küsimuse esimene pool puudutab sissenõude pööramist varale täitemenetluses. Täitemenetluse seadustiku kohaselt viib kohtutäitur täitemenetluse läbi sissenõudja avalduse ja täitedokumendi alusel. Kui sissenõudja soovib pöörata sissenõude kinnisasjale, tuleb avalduses märkida võimaluse korral ka andmed selle kinnisasja kohta, millele soovitakse sissenõue pöörata. Sissenõudja nimetab mitme kinnisasja korral, millisele neist ta soovib sissenõude pöörata(§ 23). Seega, kui sissenõudja on avalduses märkinud, et soovib sissenõude pööramist Teie korterile, on võimalik kohtutäituril seda ka teha.
Mis puudutab maksegraafikut, siis kohtutäitur võib täitetoimingu edasi lükata sissenõudja avalduse või kohtu vastava lahendi alusel. Seega ei ole kohtutäituril õigust iseseisvalt maksegraafikut sõlmida. Kui sissenõudja ei soostu väiksema kuumaksega tuleb sellega leppida või pöörduda täitemenetluse ajatamiseks kohtu poole. Kohus võib võlgniku avalduse alusel täitemenetluse peatada või täitmist pikendada või ajatada, kui menetluse jätkamine on võlgniku suhtes ebaõiglane. Seejuures tuleb arvestada sissenõudja huvisid ning muid asjaolusid, muu hulgas võlgniku perekondlikku ja majanduslikku olukorda (§ 45).

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta