Kohtupoolt õigeks mõistetud, aga ikkagi nõutakse võla tsaumist.

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 10
Liitunud: 14 Apr 2015, 19:15

Kohtupoolt õigeks mõistetud, aga ikkagi nõutakse võla tsaumist.

14 Aug 2019, 18:21

Tere!

19.04.2018.a oli AS Elisa Teleteenused (Starman) kohus võlgnevuse osas, kus mõisteti KOSTJA õigeks. Seni oli kõik korras ja ei olnud ühtegi võlga kuni tekkis Elisas ettemaks ja küsiti kas kannavad raha tagasi või jääb eetemaksuks. Valitud sai tagasimakse.
Hiljem tuli Elisast selline vastus:Edastasin Teie soovi meie arveldusosakonnale. Krediidikontrolli käigus selgus, et Teil on võlgnevus Elisa Teleteenuste ees. Elisa Eesti ja Elisa Teleteenused on üks ettevõte ning selles tulenevalt kanti ettemakse summa Teleteenuste võlgnevuse katteks. Paraku ei ole meil võimalik seda summat Teile tagastada.
Nüüd tuli Elisast järgmine teavitus: Käesolevaga anname Teile teada, et sõlmitud lepingu järgi on Teil täitmata kohustusi ja seoses sellega tekkinud võlgnevus 14.08.2019 seisuga summas 601.95 EUR.Oleme Teid sellest korduvalt teavitanud ning täna oleme sunnitud Teie maksehäire (võlgnevuse) edastama Krediidiregistrile www.taust.ee. Juhul kui Te tekkinud võlgnevust ei likvideeri, avalikustatakse see 21.08.2019 ning see informatsioon jääb avalikuks 3 (kolmeks) aastaks, mis võib tulevikus halvendada Teie võimalusi krediidi saamisel. Kui tasute võla enne selle avalikustamist, info Teie võlgnevuse kohta Krediidiregistris kustutatakse.
Saadetud sai ka Elisasse kohtu otsus. Siiani ei ole veel keegi ühendust võtnud.
Kas läheb nüüd jälle võlg Krediidiregistrisse ja tuleb uus kohus ette võtta?
Lihtne küsimus. MIDA MA NÜÜD EDASI PEAKS TEGEMA?

Aitäh!

Postitusi: 1566
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kohtupoolt õigeks mõistetud, aga ikkagi nõutakse võla tsaumist.

19 Aug 2019, 12:59

Tere,

Loodan,et Teie probleem on juba lahenenud, kuna ei saa sisse nõuda võlgnevust, mille mitteolemasolu on kohtus tõendatud. Kui aga Teie maksehäire on õigusvataselt siiski avaldatud, soovitan teha vaide Andmekaitseinspektsioonile. Selline isikuandmete avaldamine on kindlasti õigusevastane. Kui vajate abi vaide koostamisel, soovitan registreeruda individuaalsele õigusnõustamisele veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta