Mul on küsimus täitemenetluse kohta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Mul on küsimus täitemenetluse kohta

17 Okt 2019, 11:31

Kohtutäitur tegi täitmisteate 15.05.2017 . Täitmisteate alus on määrus 17.03.2017 mis kinnitas kompromisslepingu poolte vahel . Kompromissleping pidi kehtima 25.02.2021, kuid katkes 04.2017 . Kas kohtutäituril on õigus nõuda võlgnikult summasid osade kaupa nagu täitedokumendi alus kompromissleping ette nägi . Kas kompromisslepingu lõpp tähtaeg tähendab kohtutäituri jaoks midagi. Põhinõue on täidetud 10.12.2018 . Kas see on põhinõude ennetähtaegne täitmine.

Re: Mul on küsimus täitemenetluse kohta

22 Okt 2019, 13:03

Tere

Täitemenetluses saab sundtäita sissenõutavaks muutunud nõudeid. Sissenõutavaks muutuvad nõuded tasumise tähtaja möödumisel. Seega saab kohtutäitur sisse nõuda osamakseid, mille vabatahtliku tasumise tähtaeg on möödunud. Kui aga pooled on kokku leppinud, et osamaksega hilinemisel muutub kogu nõue koheselt sissenõutavaks, saab sundtäita kogu nõuet.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta