Kohtutäituri arest töövõimetoetusele.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtutäituri arest töövõimetoetusele.

04 Veebr 2020, 11:19

Tere.
Olen osalise töövõimega ja saan töövõimetoetust , muid sissetulekuid ei oma. Kohtutäitur on arestinud minu töövõimetoetusest 20%. Kohtutäitureid on mitu. Eile sain töötukassalt teate, kus suurendatakse kinnipidamist minu töövõimetoetuselt . nn. kõikide täiturite kasuks ( töötukassa kinnipidamiste infosüsteemi rakendamisega). Sellise arvestuse järgi ei jää minule elamiseks üldse rahalisi vahendeid. Kas on olemas ka mingi piir, millest rohkem kinni pidada ei tohi?

Ette tänades.

Re: Kohtutäituri arest töövõimetoetusele.

11 Veebr 2020, 13:05

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Täitemenetluse seadustiku § 132 lg 12 kohaselt kui sissenõude pööramine võlgniku muule varale ei ole viinud või eeldatavalt ei vii nõude täielikule rahuldamisele, võib sõltumata võlgniku suhtes läbiviidavate täitemenetluste arvust arestida ühes kuus kuni 20 protsenti sissetulekust, mis ei ole suurem kui täitemenetluse seadustiku § 132 lõikes 1 nimetatud sissetulek, millest on maha arvatud Statistikaameti poolt avaldatud arvestuslik elatusmiinimum. Statistikaamet poolt väljaandes Ametlikud Teadaanded avaldatud möödunud aasta andmete alusel arvutatud arvestuslik elatusmiinimum on käesoleval hetkel 221.36 eurot. Sissetulekut ei arestita, kui see jääb alla Statistikaameti poolt avaldatud arvestusliku elatusmiinimumi ehk alla 221.36 euro. Nimetatud summa peab võlgnikule igal juhul kätte jääma.
Kui Teie sissetulekust arestitakse rohkem, võib olla tegemist olukorraga, kus kohtutäitur ei ole teadlik, millised on Teie sissetulekud ja mis liiki sissetulekuid Te saate. Sel juhul soovitan Teil kohtutäiturile vastav avaldus teha.

Lugupidamisega
Tiina Mölder
jurist

Vasta