Tööandjale edastatud töötasu arestimis akti täitmine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 09 Veebr 2020, 20:11

Tööandjale edastatud töötasu arestimis akti täitmine

09 Veebr 2020, 20:24

Tere, minul on selline küsimus, et kui inimene töötab ettevõttes, millest on ta raha laenanud ja sõlminud tööandjaga kokkuleppe, et võla tasumine toimub igakuiselt teatud summa palgast maha arvestamisega, siis juhul kui kohtutäitur on saatnud samuti tööandjale kinnipidamise akti, siis kas tööandjal on õigus kõigepealt enda laenatud raha kinni pidada või peab selle üle miinimumpalga oleva summa kuidagi jagama.
Näide: Tööandja laenas töölisele 5400 EUR ja töötaja palk on 1080 EUR. Igakuiselt on kokku lepitud, et laenust läheb maha kümme kuud 541 ja töötaja kontole kantakse 539. Siis tekib olukord, et peale tööandja enda laenatud raha maha arvestamist jääb töötajale alles miinimum palk ja kohtutäituile ei kanta midagi kuigi töötaja sissetulek on 2 korda miinimumpalk. Kas tööandja teeb sellises olukorras midagi valesti või on selleks täielik õigus, et esmalt enda raha kätte saada ja siis peale summa täitumist hakata kinnipidamisi tegema kohtutäituri kasuks?

Postitusi: 1568
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Tööandjale edastatud töötasu arestimis akti täitmine

14 Veebr 2020, 12:07

Tere

Sissetulekuks, millele saab sissenõuet pöörata, loetakse eelkõige võlgniku töötasu või muud sellesarnast tasu, päevaraha, konkurentsist hoidumise tasu, intellektuaalse omandi üleandmisest või kasutada andmisest saadavat tasu, pensioni, dividende ning kaupa, teenust, loonustasu või rahaliselt hinnatavat soodustust, mida isik on saanud seoses töö- või teenistussuhtega, juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani liikmeks olekuga või pikaajalise lepingulise suhtega. Täitemenetluse seadustiku kohaselt sissetuleku arestimisel ei loeta sissetuleku hulka makse ega kohustusliku kogumispensioni, ravikindlustuse ning töötuskindlustuse makseid. Seega tuleb sissetuleku arestimise korral sissetulekust maha arvata eelnimetatud maksud ja maksed, seejärel nõue arestimisaktis märgitud ulatuses ja alles seejärel töötaja avalduse alusel tehtavad kinnipidamised.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta