telefoniarve volg

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

telefoniarve volg

02 Mär 2020, 21:42

Tere!
Kui mul on algatatud taitemenetlus labi kohtu 17.06.2009.Sissenoutav summa on 217.06 noudja on telia eesti as.See on tulnud kohtutaituri poolt.Samas on see volg ka lindorfi kaes.Kysimus,kas see volg ei peaks olema aegunud? ja kui ei ole,siis Ei saa ma aru,kellele ma selle vola peasin maksma?
Ja kui on 09.08.2010 algatatud taitemenetlus labi kohtu,kus summa 52,88 eurot.,noudja sammuti telia eesti as.Ka see volg peaks ju aegunud olema ?

Re: telefoniarve volg

09 Mär 2020, 18:03

Tere

Teie nõude suhtes kohtuotsuse tegemise ajal oli kohtuotsusega väljamõistetud nõuete aegumistähtaeg 30 aastat. Seadus muudeti aastal 2011 ja sellest alates on kohtus välja mõistetud nõude aegumistähtaeg 10 aastat kohtuotsuse jõustumisest. Seaduse muudatusega klühendati ka varem välja mõistetud nõuete aegumistähtaega selliselt, et nende nõuete 10-aastane aegumistähtaeg hakkas kulgema seaduse kehtima hakkamisest arvates, ehk aastast 2011. Seega ei saa ükski tsiviilkohtumenetluses välja mõistetud nõue olla aegunud enne 2021. aastat.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: telefoniarve volg

10 Mär 2020, 17:18

Tere!
Kysiks veel,et kui mul panga valjavotte,kuhu olen selgituseks pannud maaruse numbri 274009000701,kas mul oleks voimalus naha, mis ma maksnud olen.Kysin,kuna kui minu malu mind ei peta,peaks see olema telefoni maksevolakviitung.Sest enda arust ma likvideerisin need volad 2009 a.Aga tahaks kindel olla.Kysimus kas on maaruse nr.abil teada saada,mida maksin? Ette tanades.

Re: telefoniarve volg

17 Mär 2020, 21:07

Tere

Kui Teie küsimus puudutab makset täitemenetluses, siis on Teil õigus täitetoimikuga tutvuda. Kõik makseandmed sisalduvad toimikus. Maksekorralduselt on ka näha, kellele on makse tehtud, ehk millisekohtutäituri poole peate pöörduma. Kui soovite toimikust väljavõtet näiteks e-postile, võib kohtutäitur selle eest tasu küsida. Kui olete täituriga eelnevalt kokku leppinud, võimaldab ta Teiltäitetoimikuga tutvuda kohapeal.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta