täitemenetlus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

täitemenetlus

15 Mai 2020, 10:08

Tere.Olen segaduses oma kohtutäituri nõudes.Täitemenetlus alustati 12.04.2010.Nõue oli 5300,61 EUR ja viivis on 2434,02EUR.Siis veel kohtutäituri tasu 667,88EUR,täitemenetluse alustamise tasu 19,17 ja täitekulu 12,96 EUR.Olen juba maksnud 5469,26 EUR.Kuna kohtutäitur ei andnud mulle infot 8 aastat,polnud mul aimugi,et mul on veel nii palju maksta.Kui helistasin ja midagi küsisin ei andnud ta mulle mingit infot.Kas ta teeb õigesti,sest kui vaatan enda krediidiinfot ei ole seal midagi.Ette tänades Heli.

Re: täitemenetlus

21 Mai 2020, 14:48

Tere

Nõude suurus tuleneb täitedokumendist ehk kohtu otsusest. Selle resolutiivosas on kirjas, milline on võlgnetav summa, kui palju on välja mõistetud intresse ja viiviseid ning kas lisandub ka jooksev viivis kuni kohustuse kohase täitmiseni ja millises suuruses. Täitemenetluse osalisel on õigus täitetoimikuga tutvuda . Täitemenetluse seadustiku § 35 kohaselt, kui täitemenetluse osalisel ei ole täitetoimikule elektroonilist juurdepääsu, on tal õigus täitetoimikuga kohtutäituri büroos tutvuda ning saada täitetoimikust väljatrükke ja õiendeid. Väljatrükkide ja õiendite eest võib võtta tasu ja võetav tasu sätestatakse kohtutäituri seaduses.
Lisaks peab kohtutäitur andma Teie nõudel Teile täitmise kohta kviitungi.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta