Maksekäsu kiirmenetlus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Maksekäsu kiirmenetlus

09 Apr 2023, 15:24

Tere minule tuli selline asi Maksekäsu kiirmenetlus Pärnu maakohtust.Oli nõudlus mingi bolt auto kahju nõue.Ei ole ole olnud kohut ,ega midagi.Tuli mingi otsus ja otsus on vale,....Minu andmeid oli keegi kasutanud ,ilma minu teatmata ja varastanud need minult.Rentis auto ja tegi avarii ja nüüd pean mina maksma?Kuidas nii siis,kui mind ei olnud auto ligigi ja ei rentinud autot,ega tea midagi sellest.Minu antmetega renditi,sest keegi varastas minu andmed ära.Kuidas saab minule nii esitada nõude tagaselja tehes.Minul on ka ühed leitud load,siis üürin temalubadega auto ja teen avarii ja leitud lubade omanikule läheb selgest taevast siis trahv või?

Re: Maksekäsu kiirmenetlus

10 Apr 2023, 16:06

Tere

Kahjuks ei selgu Teie küsimusest, kas Teile tuli makseettepanek või juba maksekäsk. Kui tegemist on makseettepanekuga, esitage kindlasti vastuväide ja põhjendage see. Siis lõpetab kohus menetluse ja annab asja üle hagimenetlusse, kus kummalgi poolel tuleb oma seisukohti tõendada.
Kui aga tegemist on juba maksekäsuga, soovitan pöörduda kiiresti juristi poole, et selgitada välja kas on veel mingit võimalust menetlust ennistada ja vastuväidet esitada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta