Eraisiku pankrotiavaldus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Eraisiku pankrotiavaldus

30 Mai 2013, 10:49

Küsimus selle kohta, et milline see pankrotiavaldus välja näeb? Ei ole palju kokku puutunud juriidiliste dokumentide koostamisega ja seega puudub ettekujutus, kuidas seda koostada. Olen läbi käinud igasugused ametlikud veebisaidid, kust oma loogika järgi võiks neid leida, kuid pole õnnestunud. Mingid kirjeldused on küll olnud, aga need on väga pinnapealsed. Siinkohal lisan näite veebilehetl www.juristaitab.ee:
Füüsilise isiku pankrotiavaldus esitatakse sellele maakohtule, kelle tööpiirkonnas Te elate. Pankrotiavalduses peate veenvalt faktidega põhjendama/selgitama milles seisneb Teie maksejõuetus. Avaldusele peate lisama selgituse maksejõuetuse põhjuste kohta. Samuti tuleb lisada nimekiri enda poolt täitmata kohustustest, kus märgitakse isiku, kellele võlgnetakse, nimi, elu- või asukoht ja nõude suurus. Mõlematele lisadele tuleb Teil allkiri lisada.
Kahjuks ei ole nii pisavalt asjalik, et selle põhjal korrektne dokument koostada.

Re: Eraisiku pankrotiavaldus

10 Juun 2013, 11:32

Tere.

Kahjuks ei ole Foorumi kaudu võimalik kohtule esitatavat avaldust koostada ega ka näidist saata. Seetõttu tuleks Teil koguda dokumendid oma võlgnevuste, sissetulekute ja Teile kuuluva vara kohta ning pöörduda juristi poole (näiteks vt www.otb.ee, Justiitsministeeriumi toetusesl pakub vähekindlustatutele tasut õigusabi aastal 2013 SA Õigusteenuste Büroo; Puuetega isikutele tasuta õigusabi kohta vt. EPIK.ee, ka Eesti Juristide Liidu-l õigusabiprojekt).

Siis saab välja selgitada, kas tegemist on püsiva maksejõuetuse olukorraga (st on alust esitada pankrotiavaldus), abistada pankrotiavalduse koostamisel ning ühtlasi selgitada sellega kaasnevat nii kohtus kui pärast pankroti väljakuulutamist/ raugemist (nt täitmata jäänud kohustustest vabastamine jms).
Kui tegemist on püsiva maksejõuetusega: pankrotiavalduses tuleb esitada taotlus võlgniku pankroti väljakuulutamiseks.Võlgnik peab, lühidalt öeldes, selgitama pankrotiavalduses oma olukorda (sh miks on tekkinud olukord, et ei saa oma kohustusi täita) ning lisama avaldusele oma täitmata kohustusi kinnitavad dokumendid (nt kohtulahendid, võlateated vms). Tuleb koostada ka nimekiri, mis vara võlgnikule kuulub ning kellele ja kui palju võlgu ollakse.
NB! Esitada tuleb ka võlgniku kohustusest vabastamise avaldus (võib esitada juba pankrotiavalduses).

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta