Eraisiku pankrot ja sots. toetused

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Eraisiku pankrot ja sots. toetused

26 Aug 2014, 15:26

Minul on selline küsimus, olen eraisiku pankrotis ja kasvatan üksi 1 alaealist last. Tean et mulle tohib kätte jääda konkreetne summa, mina saan sellest nagunii vähem. Kui ma taotlen sotsiaalosakonnast toimetuleku toetust ja sissetulekust sõltuvat toetust, kas see raha jääb ikka minule või kui see ületab normi, mis ma tohin kätte saada, siis pean sellest loobuma? Loodan et küsimus on arusaadav. Või sellele rahale ei ole piirangut?

Re: Eraisiku pankrot ja sots. toetused

26 Aug 2014, 15:27

Arestimisele mittekuuluv summa on Vabariigi Valitsuse kehtestatud alampalk, mis praegu on 355 €. Lisaks sellele ei saa arestida 1/3 alampalgast iga alaealise lapse kohta, mis on 118,33 €. Seega küsimuse esitanud inimene peab töötasust kätte saama maksimaalselt 473,33 eurot eeldusel, et ta töötasuna sellise summa ka saab. Samuti ei saa arestida peretoetust.
Kui inimene taotleb sotsiaalosakonnast toetusi, siis ka seda summat ei saa haldur arestida.
Selguse huvides võiks inimene oma haldurit tehtavast avaldusest informeerida ja temaga sellest rääkida, see hoiab ära võimalikud segadused.


Vastas Ly Müürsoo.

Vasta