7 aastat vana tankisti juhtum

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

7 aastat vana tankisti juhtum

07 Apr 2015, 12:24

Tere!

Aastal 2008 olin 18-aastane noor, kellel polnud elus palju asju, millest kinni hoida. Läbi ühe tuttava sattusin ühte seltskonda, kus minu usaldust kasutati ära ja mind tehti "tankistiks". Mulle tekitati nii isiklik võlg ja ka firma, mille juhatuse liige ma olin tõmmati "auku". Lisaks sellele käidi ka hotellides ööbimas garantiikirjadega, millel oli minu võltsallkiri.

Samal aasta Juulis/Juulis andsin juhtumi kohta ka politseile tunnistuse ja pöördusin Sikuti Advokaadibüroo poole Viljandis, mille tulemusel eemaldati mind selle firma
(OÜ Building Star) juhatusest. Sikuti Advokaadibüroost öeldi mulle, et nüüd pean lihtsalt ootama, kuni asi laheneb. Need inimesed on nüüdseks oma tegude eest vastutusele võetud.

Kuni tänaseni (pea 7 aastat) on minu elu olnud kaunis raske. Olen töödanud lugematutes kohtades "mustalt" ja elanud ilma pangakaardita. Viimased kaks aastat töötasin ja elasin Austraalias, kus sain esimest korda elus tunda ennast "kodanikuna" - kasutada pangakaarti, maksta makse jne.

Nüüdseks olen tagasi Eestis ja olen viimased neli kuud töötanud täiesti ametlikult Saue Noortekeskuses Noortejuhina. Sooviks ülekõige endale puhast lehte, kuid minu kolm viimast palka on, ei tea kelle tasku läinud. Praegusel hetkel ei olegi mul võimalik pangast raha välja võtta. Riik.ee portaali järgi tundub, et järgi on jäänud vaid isiklik võlg.Olen veidi ise võlaõigusseadust uurinud ja tundub, et ainuke asi millele loota saab, on võla aegumine.

Siin pöörduksingi Teie poole oma murega ehk aitate mul seda aegumist taotelda või ehk oskate nõu anda, mida üldse teha tuleks?

Ette tänades,

Re: 7 aastat vana tankisti juhtum

09 Apr 2015, 07:34

Teie kirjast ei selgu, kas olemas on kohtuotsus, mille alusel on kohtutäitur Teie pangakonto arestinud. Teie töötasu lihtsalt niisama „ei tea kelle tasku“ minna ei saa. Informatsiooni saamiseks Teie võlgnevuste (kohtutäiturite) kohta saate aadressil Narva mnt 11D, Tallinn VI korrus. Väljatrüki pealt näete ka, kes on sissenõudjad. Samuti on kohtutäiturile võimalik esitada avaldus igakuiselt miinimumtöötasu (käesoleval aastal summas 390.-€) säilimiseks pangakontol.

Aegumisest: Tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 157. Jõustunud kohtuotsusega tunnustatud nõude aegumine
(1) Jõustunud kohtuotsusega tunnustatud nõude, samuti kohtulikust kokkuleppest või muust täitedokumendist tuleneva nõude aegumistähtaeg on 10 aastat.
[RT I, 06.12.2010, 1 - jõust. 05.04.2011]
(2) Käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud nõude aegumistähtaeg algab kohtuotsuse jõustumisest või muu täitedokumendi väljaandmisest, kuid mitte enne nõude sissenõutavaks muutumist.


Vastas Jana Kitter.

Vasta