Palun selgitust.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Palun selgitust.

13 Aug 2015, 13:03

Lugedes siin postitusi siis kas ma olen õigesti aru saanud, et kui võlgnikul ei ole mingisugust vara mida realiseerida siis kas polegi nagu mõtet mingit pankrotimenetluste taotlust esitadagi? Või siiski oleks mõtet? Nimelt olen omadega päris plindris, maksta ei suuda ja varasid on täpselt 0, ei mingit kinnisvara ega muud mida müüa annaks. Oman küll töökohta kuid palk pole eriti märkimistväärt, kuna olen juba mitmete nõuetega täituri käes ja kätte saan raha vaid 420 eurot kuus aga, et kõik nõuded rahuldada tuleks mul maksta vähemalt 10 aastat, tegelikult arvan, et umbes 13 aastat.

Re: Palun selgitust.

14 Aug 2015, 10:27

Ka siis, kui vara üldse ei ole, on mõtet pankrotiavaldus esitada, aga esitada tuleb 2 avaldust korraga: pankrotiavaldus ja avaldus kohustustest vabastamise menetluse algatamiseks.

Kui esitada vaid pankrotiavaldus, siis võib juhtuda, et kohus ei kuuluta kodaniku pankrotti välja, vaid menetlus lõppeb pankrotti väljakuulutamata raugemise tõttu. Sellisel juhul tekitab inimene endale veel ühe võlausaldaja – ajutise pankrotihalduri, kelle tasu ja kulud peab ta ka kinni maksma.

Kui inimene esitab 2 avaldust korraga (pankrotiavaldus ja avaldus kohustustest vabastamise menetluse algatamiseks), siis PankrS § 171 lg 1(1) peab kohus inimese pankroti väljakuulutama ja ajutise pankrotihalduri tasu ja kulutused saab hüvitada osaliselt menetlusabina riigi vahenditest (alus: PankrS § 65 lg 11 ja § 23 lg 4 koosmõjus).

Pankroti väljakuulutamise pluss on see, et lõpevad viiviste ja intresside arvestused ning kõik täitemenetlused lõppevad, inimesega hakkab tegelema vaid pankrotihaldur. Inimesele säilib õigus saada Vabariigi Valitsuse kehtestatud alampalka jm õigused. Pärast pankrotimenetluse lõppemist ilmselt kohus algatab kohustustest vabastamise menetluse, mis üldjuhul kestab 5 aastat.


Vastas Ly Müürsoo.

Vasta