võlgniku kui eraisiku pankrot

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

võlgniku kui eraisiku pankrot

25 Aug 2015, 14:04

Tere
mul on küsimus eraisiku pankroti kohta
Kohtuotsusega on mulle välja mõistetud kostjalt rahasumma. Kohtutäitur teatab, et kuna isikul puudub töökoht ja tema varale on seatud teiste kohtutäiturite poolt võõrandamiskeeld. Millised võimalused on mul oma raha kätte saamiseks: algatada pankroti menetlus või veel midagi?
Lugupidamisega

Re: võlgniku kui eraisiku pankrot

27 Aug 2015, 10:48

Kui võlgnikul on vara, millel on teiste täiturite arestid, siis saab ju nende täitemenetlustega ühineda, kes vara müüki korraldavad.

Võlgniku vastu saab esitada ka pankrotiavalduse, kuid seda on mõtet teha vaid siis, kui sellel võlgniku varal ei ole hüpoteeke, sest kui on hüpoteegid, siis pankrotihaldur müüb küll vara, kuid vara müügist saadud raha saab hüpoteegipidaja.

Kui hüpoteeke ei ole, siis vara müügist kaetakse kõigepealt pankrotimenetluse kulud ja järelejääv raha jagatakse proportsionaalselt kõikide võlausaldajate vahel.


Vastas Ly Müürsoo.

Vasta