Pankrot, elatusmiinimum.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pankrot, elatusmiinimum.

02 Sept 2015, 10:03

Tere

Mul on selline küsimus, mis puudutab pankrotti. Tean, et võlausaldajale tuleb igakuiselt kanda summa, mis ületab elatusmiinimumi.
Õpin ja töötan. Minu palk on 337 eurot kuus, vajaduspõhine õppetoetus on 220 eurot kuus ja riiklik peretoetus on 45 eurot kuus. Mul on 10 aastane laps, olen üksikema. Isapoolset toetust ei ole kunagi saanud.
Tean ka, et minu ja lapse elatusmiinimum tuleb kokku 370,69 eur kuus. Korteri üüriks pean maksma sellest juba kolmveerand.
Kui palju tuleb mul üle kanda igal kuul võlausaldajale mõeldud kontole? Kas pean sissetulekutele arvestama ka õppetoetuse (220) pluss lapseaha (45)?

Tänan ette vastamast!

Re: Pankrot, elatusmiinimum.

03 Sept 2015, 19:38

Kuna küsija küsib, palju ta peab (justnagu) ise kandma võlausalaje, siis ei ole mul päris üheselt arusaadav, kas tegemist on ikka pankrotimenetlusega või kohustustest vabastamise menetlusega.

Kui tegemist on pankrotimenetlusega, siis arestimisele kuuluvatest summadest kaetakse kõigepealt pankrotimenetluse kulud ja alles seejärel teeb pankrotihaldur väljamakse võlausaldaja(te)le.

Kui aga pankrotimenetlus on lõppenud, kohus on algatanud isiku kohustustest vabastamise menetluse ja võib-olla kohustanud küsijat ennast täitma usaldusisiku kohustusi, siis sellisel juhul on arestimisele mittekuuluvateks summadeks Vabariigi Valitsuse kehtestatud alampalk (mis 2015.a. on 390 €) + 1/3 Vabariigi Valitsuse alampalgast iga alaealise lapse kohta (a’ 130 €). Kuna küsijal on 1 alaealine laps, siis ei saa arestida kokku sissetulekut summas 520 €. Samuti ei kuulu arestimisele peretoetus summas 45 €.

Ka on inimesel õigus saada kohustustest vabastamise menetluse ajal 25 % oma sissetuleku tulutoovast osast, s.o. siis osast, mis ületab arestimisele kuuluvat summat, ja võlausaldaja(te)le kuulub väljamaksmisele 75 % sissetuleku tulutoovast osast.

Samas ei oska ma vastata õppetoetuse kohta, kas need tuleb arvestada sissetuleku hulka, kuna küsija ei ole täpsustanud, kust see õppetoetus tuleb. Arestida ei saa Eesti Töötukassa poolt makstud õppetoetusi.


Vastas Ly Müürsoo.

Vasta